• Maciej Jabłoński- stypendysta Cedrobu

W tym roku po raz piąty zarząd firmy Cedrob zaprosił najzdolniejszych i wyróżniających się uczniów z regionu Żuromina, Mławy i Ciechanowa do programu stypendialnego „Inwestycja w region – inwestycja w młodzież”. Dzięki tej inicjatywie realizowana jest idea związana z dawaniem młodym, utalentowanym ludziom możliwości dalszego rozwoju, nabywania wiedzy i rozwijania swych pasji.

• Spotkanie z rodzicami

Drodzy Rodzice!!!

Dnia 22 listopada 2018 r. (czwartek) o godz. 16:00 odbędzie się zebranie rodziców uczniów SP Nr 1 w Żurominie.

Podczas zebrania otrzymacie Państwo informację o zachowaniu i postępach w nauce swojego dziecka oraz możliwość rozmowy z nauczycielami poszczególnych przedmiotów w czasie dyżuru nauczycielskiego. Odbędzie się też szkolenie profilaktyczne.

• „Niepodległa w oczach dziecka” -  konkurs rozstrzygnięty
          • „Niepodległa w oczach dziecka” - konkurs rozstrzygnięty

Uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Powiatowo-Miejską Bibliotekę Publiczną w Żurominie pod patronatem Burmistrz Gminy i Miasta Żuromin Anety Goliat. 13 listopada 2018 r. w odbyło się wręczenie nagród. W uroczystości brali udział uczniowie, rodzice i nauczyciele oraz członkowie komisji konkursowej. Wydarzenie uświetnił występ Żuromińskiej Orkiestry Dętej, która zagrała pieśni patriotyczne. Nie zabrakło też okazjonalnego tortu.

• Wolontariusze w akcji

W dniu 9. 11. 2018 r. grupa młodzieży z wolontariatu działającego w Szkole Podstawowej Nr 1 w Żurominie, wraz z opiekunką p. Anetą Czyżyk, odwiedziła podopiecznych Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego żuromińskiego szpitala.

Dzieci lubią poświęcać swój wolny czas starszym osobom. Tym razem uczniowie: Marta Sowińska, Nicola Jakubowska, Dominika Chmielewska, Marysia Jasińska, Krystian Peć przygotowali dla pensjonariuszy program słowno-muzyczny pt: „100 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę”. Wolontariusze zaprezentowali swoje talenty wokalne i recytatorskie. Wspólnie odśpiewano „Mazurka Dąbrowskiego”. Uczennice wręczyły pacjentkom i pacjentom książki o tematyce historycznej i własnoręcznie wykonane kotyliony oraz upominki. Na koniec spotkania wykonano wspólną fotografię.

• Wielka Mała Historia

W ramach projektu Mazowieckiego Instytutu Kultury WIELKA MAŁA HISTORIA związanego z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości zostaną przeprowadzone w naszej szkole 15 listopada 2018 roku warsztaty dla uczniów klas piątych. Poprowadzi je Justyna Bednarek- romanistka, dziennikarka, tłumaczka i autorka książek dla dzieci. Spotkanie zatytułowano PRZEDMIOTY, KTÓRE MÓWIĄ. Podczas warsztatów dzieci opowiedzą i zilustrują razem z prowadzącą dzieje wybranych przez siebie przedmiotów, pamiątek przekazanych przez dziadków, rodziców lub innych starszych krewnych, przedmiotów prawdziwych lub wymyślonych, z którymi wiąże się lub może wiązać się jakaś historia rodzinna, ale też historia ojczysta – związana z jakimiś wydarzeniami narodowymi.

• TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ
      • GRAMY DLA NIEPODLEGŁEJ