• Ogłoszenie

• Dni: 30 kwietnia oraz 2 i 4 maja są dniami wolnymi od zajęć lekcyjnych. Jednakże w szkole odbywać się będą zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w świetlicy szkolnej. Rodzice, którzy chcą, by szkoła zapewniła ich dziecku opiekę w  tym czasie, proszeni są o zgłoszenie tego do opiekunów świetlicy szkolnej lub wychowawców w terminie do 27.04.18 (piątek) do godz. 13:00. Do opiekunów świetlicy należy zgłaszać również chęć korzystania z obiadów szkolnych w powyższych dniach wolnych od zajęć dydaktycznych – do 26.04.18 (czwartek) do godz. 12:00.

• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

• W bieżącym roku nasza szkoła realizuje Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa,  który ma na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijanie kompetencji i zainteresowań czytelniczych. W ramach programu zostało zakupionych ok. 2000 pozycji książkowych, przeznaczonych dla czytelników z klas I-VII i Gimnazjum.

Zapraszamy rodziców razem z dziećmi do odwiedzenia naszej biblioteki szkolnej, zapoznania się z księgozbiorem, który liczy ponad 18000 woluminów. Nauczyciele bibliotekarze zawsze chętnie służą fachową radą w kwestii doboru literatury.

List bibliotekarzy do rodziców

10 przykazań dla rodziców, którzy chcą, żeby ich dzieci czytały

• Tydzień Zdrowia w szkole

• W związku z obchodami Światowego DniaZdrowia (7.04) w naszej szkole zorganizowano w dniach 4-10.04.2018 r. Tydzień Zdrowia, podczas którego przeprowadzono szereg działań o tematyce zdrowotnej. Były to:

1. Pogadanki na godzinach wychowawczych
            2. Realizacja tematyki prozdrowotnej na różnych zajęciach edukacyjnych
            3. Pogadanki o tematyce prozdrowotnej prowadzone w klasach przez pedagoga i psychologa.
            4. Spotkania z przedstawicielami instytucji lokalnych związanych z ochroną zdrowia, bezpieczeństwem oraz zajmujących się propagowaniem zdrowego stylu życia:
            • ze stomatologiem nt. „Higiena jamy ustnej”
            • z ratownikiem medycznym nt. zasad udzielania pierwszej pomocy
            • z leśnikiem nt dobroczynnej roli lasu dla zdrowia człowieka oraz profilaktyki boreliozy.
            • z panią dietetyk oraz przedstawicielką SANEPID-u w Żurominie nt. zasad zdrowego odżywiania
            • z właścicielem szklarni nt. walorów odżywczych pomidorów
            1. Zajęcia fitness i zumbypoprowadzone przez instruktorkiCentrum Edukacji i Rozwoju Logos Jacek Lorkowski
            2. Trening dzieci z zawodnikami MMA w klubie sportowym LUDUS
            3. Wycieczki klasdo szklarni - gospodarstwa zajmującego się uprawą pomidorów
            4. Przygotowanie i wspólna konsumpcja zdrowych szaszłyków oraz soków owocowo-warzywnych w klasach  1-3.
        • Wycieczka w Pieniny i na Słowację

• W dniach 22-26 maja czterdziestu pięciu uczniów z klas 4-7, pod opieką nauczycieli: Doroty Sobolewskiej, Violetty Szablewskiej, Barbary Józefowicz oraz Damiana Składanowskiego, weźmie udział w wycieczce w Pieniny i na Słowację. Głównym celem tej wycieczki będzie poznanie środowiska przyrodniczego i atrakcji turystycznych Pienin oraz Wysokich Tatr Słowackich, a także  propagowanie wśród młodzieży szkolnej aktywnego wypoczynku, uwrażliwianie ich na piękno przyrody i potrzebę ochrony jej zasobów oraz kształtowanie samodzielności, odpowiedzialności i umiejętności współpracy w zespole.

Szczegółowy program wycieczki, regulamin zachowania się podczas wycieczek szkolnych oraz wykaz niezbędnego wyposażenia uczestnika wycieczki znajduje się poniżej:

Program wycieczki

Regulamin zachowania się podczas wycieczek szkolnych

Wykaz niezbędnego wyposażenia uczestnika wycieczki

• Spotkanie z rodzicami

• Dnia 12 kwietnia 2018 r. (czwartek) o godz. 17:00 odbędzie się zebranie rodziców uczniów SP Nr 1 w Żurominie.

Podczas zebrania otrzymacie Państwo informację o postępach w nauce i zachowaniu swojego dziecka oraz możliwość rozmowy z nauczycielami poszczególnych przedmiotów w czasie dyżuru nauczycielskiego.

Porządek zebrania:

1. Szkolenie dla rodziców i nauczycieli nt. „Co i jak dzieci robią w Internecie”
            2. Spotkania rodziców z wychowawcami klas.
            3. Dyżur nauczycielski.
        • Konkurs czytelniczy „Książki naszych marzeń”

• 28 marca 2018r. już po raz drugi odbył się w naszej szkole Konkurs Czytelniczy dla klas IV-VII  „Książki naszych marzeń”.  Podstawowym celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych naszych uczniów oraz  zapoznanie się z ciekawymi pozycjami książkowymi , zakupionymi do naszej biblioteki szkolnej w ramach  Narodowego Programu Czytelnictwa.

Konkurs składał się z siedmiu konkurencji:

1. Plakat promujący czytanie książek  – „Czytanie to moja pasja”.
            2. Plakat – ilustracja do wylosowanej książki, zakupionej w ramach wspomnianego wcześniej Narodowego Programu Czytelnictwa.
            3. Zdjęcie promujące czytanie książek – „Z książką na fotografii”.
            4. Prezentacja stroju  ulubionego bohatera literackiego (strój, krótka charakterystyka bohatera).
            5. Test wiedzowy  na podstawie książki L. Carroll „Alicja w Krainie Czarów”.
            6. Test wiedzowy dotyczący znajomości słów i związków frazeologicznych związanych z  książką.
            7. Piękne czytanie fragmentu książki, zakupionej do biblioteki w ramach Narodowego Programu Czytelnictwa.

Konkurs był bardzo ciekawy, wiele prac wykonanych przez uczniów zachwyca pomysłowością, estetyką wykonania. Kreatywne podejście widać zwłaszcza na zdjęciach promujących czytanie książek.  Największej uciechy dostarczyła  uczestnikom oraz widzom  prezentacja stroju bohatera literackiego.  Najciekawsze plakaty i zdjęcia oglądać można  na korytarzu szkoły na pierwszym piętrze. Wszystkim uczniom biorącym udział w poszczególnych konkurencjach oraz oczywiście zwycięzcom (klasa 7a)  należą się gratulacje i podziękowanie za wielkie zaangażowanie, wyobraźnię, prawdziwe kreatywne podejście do tematu i zdrową rywalizację .