• Maciej Jabłoński- stypendysta Cedrobu

•     W tym roku po raz piąty zarząd firmy Cedrob zaprosił najzdolniejszych i wyróżniających się uczniów z regionu Żuromina, Mławy i Ciechanowa do programu stypendialnego „Inwestycja w region –  inwestycja w młodzież”. Dzięki tej inicjatywie realizowana jest idea  związana z dawaniem młodym, utalentowanym ludziom możliwości dalszego  rozwoju, nabywania wiedzy i rozwijania swych pasji.

Do V edycji  konkursu „Inwestycja w region – inwestycja w młodzież” zgłosiło się  ponad 30 uczniów ze szkół podstawowych oraz gimnazjów.
            Maciej Jabłoński (uczeń klasy 3.b gimnazjum) był jednym z reprezentantów naszej szkoły w tym konkursie. Został on zaproszony do drugiego etapu programu stypendialnego. Finał akcji odbył się 21 listopada br. w siedzibie spółki Cedrob S.A. Uzdolnieni młodzi ludzie  zaprezentowali swoje pasje przed komisją konkursową, w skład której wchodzili przedstawiciele szkół oraz członkowie zarządu firmy .
                Pokaz Macieja zrobił ogromne wrażenie na członkach komisji, gdyż w bardzo spektakularny sposób pokazał swoje niesamowite umiejętności. Uczeń opowiedział o swojej pasji, zaprezentował przykładowe algorytmy i metodę Fridrich, za pomocą której układa kostkę, by na koniec wykazać się niebywałą sprawnością w układaniu kostek pomieszanych przez członków jury. Maćkowi przyznano stypendium w kategorii- nauki ścisłe. Jako laureat  będzie otrzymywał miesięczne stypendia w wysokości 300 zł przez okres 12 miesięcy, czyli 3600 zł w skali roku.

Maćku, gratulujemy!

KOSTKA RUBIKA prezentacja multimedialna

• Spotkanie z rodzicami

• Drodzy Rodzice!!!

Dnia 22 listopada 2018 r. (czwartek) o godz. 16:00 odbędzie się zebranie rodziców uczniów SP Nr 1 w Żurominie.

Podczas zebrania otrzymacie Państwo informację o zachowaniu i postępach w nauce swojego dziecka oraz możliwość rozmowy z nauczycielami poszczególnych przedmiotów w czasie dyżuru nauczycielskiego. Odbędzie się też szkolenie profilaktyczne.

Porządek zebrania:

16:00 – 17:00 Szkolenie dla rodziców i nauczycieli nt.

„Cyberprzemoc – realne zagrożenia w wirtualnym świecie” (mała sala gimnastyczna)

17:00 –17:15 Spotkania rodziców z wychowawcami klas.

17:15 – 18:15 Dyżur nauczycielski.

18:00 – spotkanie Rady Rodziców w świetlicy szkolnej

• „Niepodległa w oczach dziecka” -  konkurs rozstrzygnięty
          • „Niepodległa w oczach dziecka” - konkurs rozstrzygnięty

• Uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Powiatowo-Miejską Bibliotekę Publiczną w Żurominie pod patronatem Burmistrz Gminy i Miasta Żuromin Anety Goliat. 13 listopada 2018 r. w odbyło się wręczenie nagród. W uroczystości brali udział uczniowie, rodzice i nauczyciele oraz członkowie komisji konkursowej. Wydarzenie uświetnił występ Żuromińskiej Orkiestry Dętej, która zagrała pieśni patriotyczne. Nie zabrakło też okazjonalnego tortu.

Fundatorem głównych nagród w konkursie była Burmistrz, natomiast wyróżnień i słodyczy Powiatowo-Miejska Biblioteka Publiczna. Narodowy Bank Polski z siedzibą w Warszawie ufundował zaś wszystkim nagrodzonym okazjonalne, kolekcjonerskie banknoty wyemitowane w związku z obchodami 100-lecia niepodległości Polski.

Na konkurs wpłynęły  52  prace ze szkół podstawowych. W  tym  21 prac w kategorii klas 0 – III,  31 prac w kategorii klas IV – VIII.

NASZE OSIĄGNIĘCIA J

W kategorii klas 0- III

PIERWSZE MIEJSCE- Zofia Kowalska z klasy II a

TRZECIE MIEJSCE-  Maria Durzyńska z klasy I b

WYRÓŻNIENIE- Szymon Ziembiński z klasy I a

W kategorii klas IV- VIII

PIERWSZE MIEJSCE- Natalia Żujewska z klasy III gimnazjum

TRZECIE MIEJSCE-  Dominika Grzywińska z klasy  VA

Wszystkim nagrodzonym w konkursie serdecznie gratulujemy!

• Wolontariusze w akcji

• W dniu 9. 11. 2018 r. grupa młodzieży z wolontariatu działającego w Szkole Podstawowej Nr 1 w Żurominie, wraz z opiekunką p. Anetą Czyżyk, odwiedziła podopiecznych Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego żuromińskiego szpitala.

Dzieci lubią poświęcać swój wolny czas starszym osobom. Tym razem uczniowie: Marta Sowińska, Nicola Jakubowska, Dominika Chmielewska, Marysia Jasińska, Krystian Peć przygotowali dla pensjonariuszy program słowno-muzyczny pt: „100 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę”. Wolontariusze zaprezentowali swoje talenty wokalne i recytatorskie. Wspólnie odśpiewano „Mazurka Dąbrowskiego”. Uczennice wręczyły pacjentkom i  pacjentom książki o tematyce historycznej i własnoręcznie wykonane kotyliony oraz upominki. Na koniec spotkania wykonano wspólną fotografię.

Pensjonariusze Zol-u nigdy nie kryją radości i wzruszenia podczas wizyt młodych ludzi. Uczniowie natomiast cieszą się, że mogą uprzyjemnić czas starszym ludziom.