• Zachęcamy do czytania

W dniu 12.04.24 r. w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 została przeprowadzona akcja promująca czytelnictwo. Członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki wraz z bibliotekarką rozdawały mieszkańcom Żuromina zakładki do książek i materiały propagujące czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży. Przeprowadzano również z mieszkańcami miasta rozmowy na temat ich zainteresowań czytelniczych.

• Dzień Książki

3 kwietnia w szkolnej bibliotece odbyła się akcja promująca czytelnictwo, związana z Międzynarodowym Dniem Książki dla Dzieci.

Dzień ten ma celu wspieranie oraz rozpowszechnianie czytania przez najmłodszych.

Uczniowie odwiedzający w tym dniu bibliotekę poznawali różne możliwości wykorzystania książki. Bibliotekarka uświadamiała najmłodszym, że może być ona pomysłem na prezent, źródłem wiedzy, inspiracją, sposobem na dobrą zabawę, siłą budującą więzi międzyludzkie, a także receptą na chandrę i nudę. Po prostu - może okazać się najlepszym przyjacielem. Po takiej zachęcie najmłodsi uczniowie wypożyczyli wiele książek, przy okazji otrzymując kolorowankę o tematyce czytelniczej.

• DNI ZDROWIA W SZKOLE

Obchody Światowego Dnia Zdrowia to dla naszych uczniów czas uświadomienia sobie, jak wielką wartością jest zdrowie oraz jak bardzo potrzebne są działania mające je chronić. A zatem, jak co roku w ramach akcji DNI ZDROWIA W SZKOLE zaplanowanych w dniach (26 marca oraz 3, 4, 5 kwietnia) cała społeczność szkolna przyłączyła się do spędzenia aktywnego i zdrowego stylu życia.

Sobota 27.04.2024

• PROJEKTY