• Maciej Jabłoński- stypendysta Cedrobu
     • Maciej Jabłoński- stypendysta Cedrobu

     •     W tym roku po raz piąty zarząd firmy Cedrob zaprosił najzdolniejszych i wyróżniających się uczniów z regionu Żuromina, Mławy i Ciechanowa do programu stypendialnego „Inwestycja w region –  inwestycja w młodzież”. Dzięki tej inicjatywie realizowana jest idea  związana z dawaniem młodym, utalentowanym ludziom możliwości dalszego  rozwoju, nabywania wiedzy i rozwijania swych pasji.

          Do V edycji  konkursu „Inwestycja w region – inwestycja w młodzież” zgłosiło się  ponad 30 uczniów ze szkół podstawowych oraz gimnazjów.
      Maciej Jabłoński (uczeń klasy 3.b gimnazjum) był jednym z reprezentantów naszej szkoły w tym konkursie. Został on zaproszony do drugiego etapu programu stypendialnego. Finał akcji odbył się 21 listopada br. w siedzibie spółki Cedrob S.A. Uzdolnieni młodzi ludzie  zaprezentowali swoje pasje przed komisją konkursową, w skład której wchodzili przedstawiciele szkół oraz członkowie zarządu firmy .
          Pokaz Macieja zrobił ogromne wrażenie na członkach komisji, gdyż w bardzo spektakularny sposób pokazał swoje niesamowite umiejętności. Uczeń opowiedział o swojej pasji, zaprezentował przykładowe algorytmy i metodę Fridrich, za pomocą której układa kostkę, by na koniec wykazać się niebywałą sprawnością w układaniu kostek pomieszanych przez członków jury. Maćkowi przyznano stypendium w kategorii- nauki ścisłe. Jako laureat  będzie otrzymywał miesięczne stypendia w wysokości 300 zł przez okres 12 miesięcy, czyli 3600 zł w skali roku.

          Maćku, gratulujemy!

      KOSTKA RUBIKA prezentacja multimedialna

    • Spotkanie z rodzicami
     • Spotkanie z rodzicami

     • Drodzy Rodzice!!!

      Dnia 22 listopada 2018 r. (czwartek) o godz. 16:00 odbędzie się zebranie rodziców uczniów SP Nr 1 w Żurominie.

      Podczas zebrania otrzymacie Państwo informację o zachowaniu i postępach w nauce swojego dziecka oraz możliwość rozmowy z nauczycielami poszczególnych przedmiotów w czasie dyżuru nauczycielskiego. Odbędzie się też szkolenie profilaktyczne.

      Porządek zebrania:

      16:00 – 17:00 Szkolenie dla rodziców i nauczycieli nt.

      „Cyberprzemoc – realne zagrożenia w wirtualnym świecie” (mała sala gimnastyczna)

      17:00 –17:15 Spotkania rodziców z wychowawcami klas.

      17:15 – 18:15 Dyżur nauczycielski.

      18:00 – spotkanie Rady Rodziców w świetlicy szkolnej

    • „Niepodległa w oczach dziecka” - konkurs rozstrzygnięty
     • „Niepodległa w oczach dziecka” - konkurs rozstrzygnięty

     • Uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Powiatowo-Miejską Bibliotekę Publiczną w Żurominie pod patronatem Burmistrz Gminy i Miasta Żuromin Anety Goliat. 13 listopada 2018 r. w odbyło się wręczenie nagród. W uroczystości brali udział uczniowie, rodzice i nauczyciele oraz członkowie komisji konkursowej. Wydarzenie uświetnił występ Żuromińskiej Orkiestry Dętej, która zagrała pieśni patriotyczne. Nie zabrakło też okazjonalnego tortu.

      Fundatorem głównych nagród w konkursie była Burmistrz, natomiast wyróżnień i słodyczy Powiatowo-Miejska Biblioteka Publiczna. Narodowy Bank Polski z siedzibą w Warszawie ufundował zaś wszystkim nagrodzonym okazjonalne, kolekcjonerskie banknoty wyemitowane w związku z obchodami 100-lecia niepodległości Polski.

      Na konkurs wpłynęły  52  prace ze szkół podstawowych. W  tym  21 prac w kategorii klas 0 – III,  31 prac w kategorii klas IV – VIII.

       

      NASZE OSIĄGNIĘCIA J

       

      W kategorii klas 0- III

      PIERWSZE MIEJSCE- Zofia Kowalska z klasy II a

      TRZECIE MIEJSCE-  Maria Durzyńska z klasy I b

      WYRÓŻNIENIE- Szymon Ziembiński z klasy I a

       

      W kategorii klas IV- VIII

      PIERWSZE MIEJSCE- Natalia Żujewska z klasy III gimnazjum

      TRZECIE MIEJSCE-  Dominika Grzywińska z klasy  VA

       

      Wszystkim nagrodzonym w konkursie serdecznie gratulujemy!

    • Wolontariusze w akcji
     • Wolontariusze w akcji

     • W dniu 9. 11. 2018 r. grupa młodzieży z wolontariatu działającego w Szkole Podstawowej Nr 1 w Żurominie, wraz z opiekunką p. Anetą Czyżyk, odwiedziła podopiecznych Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego żuromińskiego szpitala.

      Dzieci lubią poświęcać swój wolny czas starszym osobom. Tym razem uczniowie: Marta Sowińska, Nicola Jakubowska, Dominika Chmielewska, Marysia Jasińska, Krystian Peć przygotowali dla pensjonariuszy program słowno-muzyczny pt: „100 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę”. Wolontariusze zaprezentowali swoje talenty wokalne i recytatorskie. Wspólnie odśpiewano „Mazurka Dąbrowskiego”. Uczennice wręczyły pacjentkom i  pacjentom książki o tematyce historycznej i własnoręcznie wykonane kotyliony oraz upominki. Na koniec spotkania wykonano wspólną fotografię.

      Pensjonariusze Zol-u nigdy nie kryją radości i wzruszenia podczas wizyt młodych ludzi. Uczniowie natomiast cieszą się, że mogą uprzyjemnić czas starszym ludziom.

    • Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole
     • Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole

    • Wielka Mała Historia
     • Wielka Mała Historia

     •   W ramach projektu Mazowieckiego Instytutu Kultury WIELKA MAŁA HISTORIA związanego z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości zostaną przeprowadzone w naszej szkole 15 listopada 2018 roku warsztaty dla uczniów klas piątych. Poprowadzi je Justyna Bednarek- romanistka, dziennikarka, tłumaczka i autorka książek dla dzieci. Spotkanie zatytułowano PRZEDMIOTY, KTÓRE MÓWIĄ. Podczas warsztatów dzieci opowiedzą i zilustrują razem z prowadzącą dzieje wybranych przez siebie przedmiotów, pamiątek przekazanych przez dziadków, rodziców lub innych starszych krewnych, przedmiotów prawdziwych lub wymyślonych, z którymi wiąże się lub może wiązać się jakaś historia rodzinna, ale też historia ojczysta – związana z jakimiś wydarzeniami narodowymi.  

    • Stypendia dla szczególnie uzdolnionych uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Gminy i Miasta Żuromin za rok 2017/2018.
     • Stypendia dla szczególnie uzdolnionych uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Gminy i Miasta Żuromin za rok 2017/2018.

     • W dniu 19 października 2018 roku w Urzędzie Gminy i Miasta Żuromin zostały wręczone stypendia dla szczególnie uzdolnionejmłodzieżyz terenu Gminy i Miasta Żuromin. Stypendia przyznano 37 uczniom za osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe w roku szkolnym 2017/2018. Wśród nagrodzonych było 24 uczniów naszej szkoły, w tym 19 uczniów klas 4-7, dwóch uczniów z klas drugich gimnazjum oraz trzech absolwentów oddziałów gimnazjalnych:

       

      W kategorii szkół podstawowych

      1. Dominika Grzywińska
      2. Mateusz Gniadkowski
      3. Weronika Milewska
      4. Oliwia Ptaszek
      5. Aleksandra Przywitowska
      6. Natalia Sznyter
      7. Kacper Kowalski
      8. Agnieszka Gesek
      9. Aleksandra Piekarska
      10. Kacper Bodenszac
      11. Natalia Otrembska
      12. Zuzanna Szczepankowska
      13. Wiktoria Filipska
      14. Alicja Dramińska
      15. Miłosz Truszkowski
      16. Rafał Spychalski
      17. Bartosz Józefowicz
      18. Paweł Wnuk
      19. Alicja Więckowska

       

      W kategorii oddziałów gimnazjalnych 

      1. Natalia Żujewska
      2. Julia Sobiech
      3. Hubert Błaszkiewicz
      4. Anna Kąpińska
      5. Aleksandra Piotrowska

      Jesteśmy dumni z osiągnięć naszych uczniów i życzymy im, aby w tym roku również rozwijali swe pasje i sięgnęli po podobne lub jeszcze wyższe wyróżnienia.

    • "Bezpieczna droga do szkoły"
     • "Bezpieczna droga do szkoły"

     • 27 września 2018 roku w Hali Sportowej w Żurominie odbyła się inauguracja powiatowego roku szkolnego 2018/2019 w ramach XVII edycji akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.Organizatorami konkursu było Starostwo Powiatowe w Żurominie przy współpracy KP PSP w Żurominie oraz KPP w Żurominie. W programie imprezy uczniowie z 22 szkół powiatu żuromińskiego zmierzyli się w konkurencjach:

      - wiedzy z przepisów ruchu drogowego,

      - udzielania pierwszej pomocy,

      - jazdy po torze rowerowym.

      Naszą szkołę reprezentowały:

      1. Wiktoria Filipska z kl. VIa w konkursie wiedzy z przepisów ruchu drogowego.
      2. Zuzanna Szczepankowska z kl. VIIIaw konkursie praktyczno-teoretycznym z udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej.
      3. Weronika Milewska z kl. VIa w konkursie praktycznym jazdy po torze rowerowym.
      4. Natalia Żujewska w kategorii gimnazjów we wszystkich konkurencjach.

      Zuzia Szczepankowska zajęła I miejsce w swojej konkurencji w kategorii szkół podstawowych.

      Natalia Żujewska zajęła I miejscew klasyfikacji generalnej w kategorii szkół gimnazjalnych.

      Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

    • Przedszkole w naszej szkole
     • Przedszkole w naszej szkole

     • Od września w naszej szkole funkcjonuje oddział przedszkolny. Podczas wakacji została przygotowana sala wraz z węzłem sanitarnym. Zakupiono nowe meble i zabawki. Uroczyste otwarcie nastąpiło 10.09.2018 r.  Do oddziału uczęszcza 25 przedszkolaków w wieku 5-6 lat. Zajęcia odbywają się w godzinach 7.30 – 12.30.Dzieci uczęszczające do przedszkola, są pogodne, otwarte, ciekawe  i aktywne podczas zajęć. Bardzo lubią różnego rodzaju gry i zabawy ruchowe, organizowane zarówno w sali przedszkolnej jak i na placu zabaw. Wspólnie chętnie uczą się zasad zgodnego współżycia w grupie. Starają się być samodzielne i koleżeńskie. Bardzo lubią wykonywać prace plastyczne z zastosowaniem różnych technik. Wiele radości sprawia im nauka tańców oraz śpiewanie piosenek. chęcią uczą się nowych wierszyków i rymowanek. Bardzo też lubią zabawy ruchowe, dydaktyczne i tematyczne w kącikach zainteresowań. Dziewczynki lubią zabawę w kąciku kuchennym, a chłopcy tworzą piękne budowle z klocków. Każdy dzień w przedszkolu to nowe wyzwania i doświadczenia.

      Dzieci uczęszczające do oddziału przedszkolnego uczestniczą w następujących zajęciach: wychowanie przedszkolne (zajęcia prowadzi wychowawczyni p. Katarzyna Przystup), język angielski (p. Katarzyna Lachowicz), rytmika(p. Izabela Świtajska), religia (p. Agnieszka Kosin).

      Dla przedszkolaków została otwarta świetlica przedszkolna. Czynna jest we wszystkie dni nauki szkolnej w godzinach 12.30 – 15.30.

    • Stypendyści „Mazowieckiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych- najlepsza inwestycja w człowieka” w roku szkolnym 2018/2019.
     • Stypendyści „Mazowieckiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych- najlepsza inwestycja w człowieka” w roku szkolnym 2018/2019.

     • 2 października 2018 r. Zarząd Województwa Mazowieckiego zatwierdził listę 476-u uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych oraz klas gimnazjalnychi liceów województwa mazowieckiego, którzy  otrzymali stypendia naukowe w ramach „Mazowieckiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka”. Wśród stypendystów znalazło się dziesięciu uczniów z powiatu żuromińskiego, w tym czterech uczniów naszej szkoły:

      1. Natalia Sznyter – kl. VIIb
      2. Natalia Zujewska – kl. IIIa  gimnazjum
      3. Mateusz Gniadkowski – kl. VIIa
      4. Kacper Kowalski – kl. VIIIa

      Natalia Żujewska, Natalia Sznyter i Mateusz Gniadkowski otrzymali ponadto wyróżnienia dla najlepszych stypendystów z rejonu ciechanowskiego i zostali zaproszeni do Ciechanowa w dniu 11 października na uroczystą ceremonię wręczenia wyróżnień przez pana Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.

      Wyżej wymienieni uczniowie otrzymają stypendium w wysokości 4760 zł, które będą mogli przeznaczyć na pomoce dydaktyczne, materiały edukacyjne, kursy, obozy naukowe, itp., będące częściąIndywidualnego Planu Rozwoju Edukacyjnego Ucznia, który realizować będą w roku szkolnym 2018/2019  pod opieką wyznaczonych przez dyrektora nauczycieli.

    • Szkolny Konkurs Plastyczny z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości
     • Szkolny Konkurs Plastyczny z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Żurominie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie plastycznym z okazji 100–lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, w trzech kategoriach wiekowych, zakończony wystawą.

       REGULAMIN KONKURSU

      1. Organizator:

      - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Żurominie

      2. Cele konkursu:

      - popularyzacja wiedzy o 100-leciu odzyskania niepodległości przez Polskę,

      - rozbudzanie postaw patriotycznych poprzez rozwijanie wyobraźni plastycznej,

      - przybliżenie piękna i bogactwa ziemi ojczystej.

      3. Tematyka konkursu:

      - „100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę w oczach dzieci i młodzieży” - interpretacja tematu konkursu jest dowolna i zależna od ucznia.

      4. Warunki uczestnictwa:

      - udział w Konkursie mogą brać dzieci i młodzież w wieku od 6 do 15 lat:

      I kategoria – oddział przedszkolny  i klasy I-III

      II kategoria – klasyIV-VII

      III kategoria – Klasy VIII i klasy III gimnazjum

      - nie dopuszcza się prac grupowych,

      - każdy uczestnik konkursu może zgłosić tylko jedną pracę plastyczną,

      - technika dowolna np. kredka, pastele, farby wodne, ołówek. Dozwolone są również kolaże, wydzieranki, wyklejanki (bez grafik komputerowych oraz prac wykonanych z materiałów sypkich i spożywczych). Praca powinna zostać wykonana z pełnym zakomponowaniem tła.

      - format prac: A4 lub A3;prace o nieregulaminowych wymiarach nie będą oceniane,

      - prace rolowane, składane nie będą brane pod uwagę,

      - nie należy oprawiać prac,

      - praca musi być opisana na odwrocie pracy ( imię i nazwisko ucznia, klasa)

      5. Terminarz:

      - prace należy składać w terminie do dnia 05.11.2018 r. do godziny 15.00 do sekretariatu szkoły lub do Tomasza Ogrodowczyka.

      - efektem konkursu może być wystawa prac w szkole, w listopadzie 2018 r. Organizator zastrzega sobie prawo wyboru prac na wystawę,

      - odbieranie prac będzie możliwe po wystawie.

      6. Nagrody:

      - oceny prac dokona komisja powołana przez Organizatora:

      1. Tomasz Ogrodowczyk – przewodniczący
      2. Mirosław Karasiewicz
      3. Anna Zawiercichowska
      4. Tamara Grześkiewicz

      - za główne kryterium oceny przyjmuje się zgodność z tematem konkursu, jakość wykonania, twórcze i oryginalne podejście do tematu konkursu, estetyka prac oraz poziom artystyczny,

      - obrady Komisji odbędą się nie później niż do 09.11.2018 r.

      - decyzje Komisji są ostateczne,

      - Organizator przewiduje przyznanie nagród rzeczowych oraz dyplomów

      - lista nagrodzonych uczestników zostanie opublikowana na internetowej stronie szkolnej.

      7. Informacje dodatkowe:

      - Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany postanowień Regulaminu.

      - Organizator zastrzega sobie prawo publikowania i reprodukowania prac konkursowych

      - udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją Regulaminu oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych uczestnika przez Organizatora do celów organizacyjnych.

      - Regulamin konkursu jest dostępny na tablicy ogłoszeniowej w szkole oraz na szkolnej stronie internetowej.

    • Spotkanie autorskie z Anną Bellon
     • Spotkanie autorskie z Anną Bellon

     • W  dniu 28 września 2018 roku w Żuromińskim Centrum Kultury  odbyło się spotkanie autorskie z pisarkąAnną Bellon. Organizatorką tego wydarzenia była pani Aneta Czyżyk, założycielka Dyskusyjnego Klubu Książki, działającego w  Szkole Podstawowej Nr 1 w Żurominie  oraz  Żuromińskie Centrum Kultury. Spotkanie możliwe było dzięki wsparciu  finansowemu (1000zł.)  uzyskanemu od Instytutu Książki  w ramach programu „Dyskusyjne Kluby Książki”.

      W spotkaniu uczestniczyło 56 uczniów i nauczyciele zeSzkoły Podstawowej Nr  1 w Żurominie oraz ze Szkoły Podstawowej w Bieżuniu.Pani Anna Bellonw bardzo ciekawy i przystępny sposób opowiadała o swoich książkach, ich genezie i okolicznościach wydania.Popularność przyniosła jej  seria  książek o młodzieżowym zespole  muzycznym „The LastRegret”,która trafiła na listę bestsellerów Empiku. Jest to opowieść o losach przyjaciół, których połączyła miłość do muzyki.

      Pisarka   w bardzo zabawny i szczery sposób opowiadała  również o sobie i swoim życiu prywatnym. Zdradziła kilka szczegółów na temat pracy nad wydaniem książki oraz źródeł inspiracji literackich. Tak w ogóle jest  młodą dziewczyną, „ostrowczanką urodzoną w Lublinie” – jak sama siebie nazwała. Ma  też bardzo nietypowe zainteresowania, bowiem od kilku lat jest wielką fanką amerykańskiego hokeja i uwielbia drużynę hokejową „Pittsburgh Penguins”. Ponadto  studiuje w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie  i na dodatek pisze książki. Wygląda właściwie na rówieśnicę bohaterek swoich książek.  Bez problemu nawiązała dialog z młodzieżą. Przemyślane i szczere  pytania uczniów skłoniły wszystkich uczestników spotkania do ciekawej dyskusji nad problemami współczesnej młodzieży i relacjami między ludźmi w różnym wieku, a także nad tym, jak inni współcześni autorzy  próbują  w swoich książkach pomóc młodym ludziom w rozwiązywaniu ich problemów.

                  Po spotkaniu Pani Anna Bellon rozdawała autografy, a uczniowie z DKK przeprowadzili wywiad, który umieszczą na blogu: blogiceo.nq.pl/gimbuz.

       

      Opracowała: mgr  Aneta Czyżyk

    • Ogłoszenie
     • Ogłoszenie

     • Drodzy Rodzice!!!
      Dnia 25 września 2018 r. (wtorek) o godz. 17:00 odbędą się spotkania wychowawców klas z rodzicami. O godzinie 18:00 w świetlicy szkolnej odbędzie się zebranie wybranych podczas spotkań przedstawicieli poszczególnych klas do  Rady Rodziców z dyrekcją szkoły.
      Sekretariat szkoły czynny będzie w godz. 17:00 – 18:00.  
       PRZYDZIAŁ SAL

    • Ogłoszenie
     • Ogłoszenie

     •  

       

      Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 
      3 września o godz. 900 
      w dużej sali gimnastycznej

    • Uroczyste zakończenie roku szkolnego
     • Uroczyste zakończenie roku szkolnego

     • odbędzie się 22 czerwca (piątek) 

      w dużej sali gimnastycznej: 9:00 – klasy I - III, 10:00 – klasy IV – VII

      w małej sali gimnastycznej: 9:00 – klasy II gimnazjum, 10:00 – klasy III gimnazjum

      Po uroczystości w sali gimnastycznej odbędą się spotkania z wychowawcami w klasach, a potem……….

    • Konkurs Matematyczny "PRIMUS"
     • Konkurs Matematyczny "PRIMUS"

     • 24 kwietnia wręczono nagrody i dyplomy laureatom i finalistom II edycji Konkursu Matematycznego Powiatu Żuromińskiego „PRIMUS” organizowanego przez Liceum Ogólnokształcące im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie.

      Natalia Żujewska, uczennica drugiej klasy oddziału gimnazjalnego naszej szkoły, zdobyła III miejsce w kategorii szkół podstawowych obejmującej oddziały gimnazjalne i klasę VII.

      Serdeczne gratulacje!

    • Podziękowania
     • Podziękowania

     • Dyrekcja oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej Nr 1 w Żurominie składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wsparli organizację Festynu Rodzinnego w szkole w dniu 10 czerwca 2018 r. Bardzo dziękujemy za przekazanie środków finansowych, za ufundowanie fantów na loterię fantową, a także za wszelką pomoc, życzliwość i ofiarność, której doświadczyliśmy przygotowując nasz doroczny piknik.

      LISTA SPONSORÓW 2018

      Dzięki Państwa hojności i ofiarności udało nam się uzyskać kwotę 29 520 zł, która przeznaczona zostanie na potrzeby szkoły.

      Dzięki festynom organizowanym w latach 2011 – 2018 udało nam się pozyskać dla szkoły 190 669 zł. Fundusze uzyskane w poszczególnych latach przedstawia poniższa tabela:

      ŚRODKI POZYSKANE Z FESTYNÓW SZKOLNYCH W LATACH 2011 - 2018

       

      Festyn 2011    11200 zł

      Festyn 2012    19300 zł

      Festyn 2013    20750 zł

      Festyn 2014    24595 zł

      Festyn 2015    28240 zł

      Festyn 2016    28344 zł

      Festyn 2017    28720 zł

      Festyn 2018    29520 zł

      Razem pozyskano:

      190 669 zł.

       

      Zakupy z festynów szkolnych:

      1. Sprzęt multimedialny
      • 3 tablice interaktywne
      • 7 laptopów
      • 9 projektorów multimedialnych
      • 4 ekrany projekcyjne
      • Rejestrator monitoringu szkolnego
      • 1 drukarka
      • Internet mobilny
      • 5 radiomagnetofonów
      1. Pięć zestawów robotów LEGO EDUCATION  na zajęcia koła informatycznego
      2. Monitoring wizyjny szkoły i terenu wokół szkoły
      3. Aparat fotograficzny
      4. Mikrofony ręczne i nagłowne
      5. Stół demonstracyjny i dygestorium do pracowni chemicznej
      6. Szafki szatniowe do obu szkół
      7. Zestawy mebli do SP i gimnazjum
      8. Ławka i kosz na szkolny plac zabaw.
      9. Ławki i kosze przed budynkiem szkoły podstawowej i na dziedzińcu gimnazjum
      10. Remont posadzki w świetlicy i w jednej z sal SP
      11. Rolety do dwóch sal w szkole podstawowej
      12. Książki na nagrody
      13. Książki do biblioteki w gimnazjum
      14. Kangurki dla harcerzy
      15. Sprzęt sportowy:
      • Dofinansowanie skoczni do skoku w dal
      • Zestaw urządzeń do skoku wzwyż
      • Siatki na bramki na tartanie
      • Ministoły do tenisa do obu szkół