• Zachęcamy do czytania
          • Zachęcamy do czytania

          • W dniu 12.04.24 r. w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 została przeprowadzona akcja promująca czytelnictwo. Członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki wraz z bibliotekarką rozdawały mieszkańcom Żuromina zakładki do książek i materiały propagujące czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży. Przeprowadzano również z mieszkańcami miasta rozmowy na temat ich zainteresowań czytelniczych.

        • Spotkanie autorskie z Marcinem Koziołem
          • Spotkanie autorskie z Marcinem Koziołem

          • W dniu 15 kwietnia 2024 r. odwiedził  naszą szkołę pisarz – Marcin Kozioł.  Spotkanie zostało zorganizowane przez bibliotekarkę szkolną, a sfinalizowane przez koordynatorkę Dyskusyjnego Klubu Książki Biblioteki Publicznej  m.st. Warszawy. To wydarzenie czytelnicze, w formie  edukacyjnych warsztatów, odbyło się w dwóch etapach.

            Na pierwszą część zatytułowaną - „Psyjaciele” zaproszono uczniów klas drugich i trzecich. Natomiast w drugiej części pt. „Skrzynia Władcy Piorunów” brali udział uczniowie klas szóstych.

            Pisarz opowiadał o swojej twórczości, wyzwaniach i inspiracjach. Zaspokajał ciekawość uczestników, odpowiadając na pytania dotyczące procesu pisania i wydawania książek.

            Na zakończenie spotkania rozdawał autografy oraz wpisywał dedykacje. To interesujące spotkanie na pewno na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów. 

        • Dzień Książki
          • Dzień Książki

          • 3 kwietnia w szkolnej bibliotece odbyła się akcja promująca czytelnictwo, związana z Międzynarodowym Dniem Książki dla Dzieci.

            Dzień ten ma celu wspieranie oraz rozpowszechnianie czytania przez najmłodszych.

            Uczniowie odwiedzający w tym dniu bibliotekę poznawali różne możliwości wykorzystania książki. Bibliotekarka uświadamiała najmłodszym, że może być ona pomysłem na prezent, źródłem wiedzy, inspiracją, sposobem na dobrą zabawę, siłą budującą więzi międzyludzkie, a także receptą na chandrę i nudę. Po prostu - może okazać się najlepszym przyjacielem. Po takiej zachęcie najmłodsi uczniowie wypożyczyli wiele książek,  przy okazji otrzymując kolorowankę o tematyce czytelniczej.

        • DNI ZDROWIA W SZKOLE
          • DNI ZDROWIA W SZKOLE

          • Obchody Światowego Dnia Zdrowia to dla naszych uczniów czas uświadomienia sobie, jak wielką wartością jest zdrowie oraz jak bardzo potrzebne są działania mające je chronić. A zatem, jak co roku w ramach akcji DNI ZDROWIA W SZKOLE zaplanowanych w dniach (26 marca oraz 3, 4, 5 kwietnia) cała społeczność szkolna przyłączyła się do spędzenia aktywnego i zdrowego stylu życia.

            Pierwszą zorganizowaną akcją DNI ZDROWIA w szkole była wizyta pani lekarz stomatolog Katarzyny Sobieraj u najmłodszych dzieci z oddziału przedszkolnego. Podczas pogadanki przedszkolaki dowiedziały się, jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej oraz gdzie szukać pomocy, gdy nasze ząbki dopada próchnica.

            Kolejnym równie ważnym działaniem  podczas DNI ZDROWIA był udział uczniów kl. IV – V w warsztatach HIGIENA CYFROWA prowadzonych przez wyspecjalizowanego eksperta z fundacji BONUM HUMANUM Macieja Szczodrowskiego. Podczas zajęć uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat istniejących problemów spędzania wolnego czasu w Internecie oraz otrzymali porady bezpiecznych zachowań w sieci.

            W ramach DNI ZDROWIA do szkoły zaproszeni zostali strażacy z KOMENDY POWIATOWEJ STRAŻY POŻARNEJ, którzy zaprezentowali najmłodszym uczniom sposoby udzielania pierwszej pomocy przy różnego typu zdarzeniach, wymagających podjęcia działań ratujących zdrowie i życie.

            Dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w zajęciach pod nazwą OD ZIARENKA DO BOCHENKA prowadzonych przez menegerki z Piekarni K. Zieliński, podczas których mogły poznać etapy powstawania chleba oraz różnego rodzaju pieczywa. Na zakończenie każde dziecko mogło samodzielnie wykonać swoją bułeczkę.

            Uczniowie z kl. II B oraz III C skorzystały z zaproszenia p. Julii Osowskiej - trenerki ŻCK, gdzie bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach FITNESS.

            Klasa VI A spędziła DZIEŃ ZDROWIA relaksując się na zajęciach jogi w STUDIO HOLLY YOGA prowadzonych przez p. Annę Zielińską, natomiast uczniowie klas VII A i VII C poszerzyli swoją wiedzę z zakresu dbania o swoją skórę – Jak pielęgnować skórę w okresie dojrzewania? Jak radzić sobie z trądzikiem? – uczestnicząc w zajęciach prowadzonych przez p. Edytę Korpalską – wyspecjalizowaną kosmetolog, trycholog z gabinetu trychologicznego Trycho Med.  

            Bardzo ciekawą akcją DNI ZDROWIA okazały się także wyjścia uczniów kl. II A, III A, III B, IV B, IV C, VIII S do Gospodarstwa Ogrodniczego państwa Karpińskich, gdzie dzieciaki od podstaw mogli poznać proces produkcji sałaty.

            Kolejny DZIEŃ ZDROWIA to akcja pod nazwą DZIEŃ DRESOWY – wszystkie dzieciaki z kl. „0” – III w tym dniu przyszły do szkoły ubrane na sportowo, ale to nie wszystko – czekała na nich mała niespodzianka. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu Pani Teresy Pakuły – n-ki w-f  oraz uczennic z kl. 7 uczniowie mogli bardzo aktywnie i na wesoło spędzić czas na sali gimnastycznej tańcząc i gimnastykując swoje ciało.

             Kolejnym zaproszonym gościem, który dołączył do akcji DNI ZDROWIA w szkole była p. Anna Czaplejewicz – przedstawicielka Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej. Dzięki ciekawemu i praktycznemu przeprowadzeniu warsztatów uczniowie kl. V B, VIII A zdobyli wiedzę na temat tego, na co mają zwracać uwagę kupując produkty do spożycia – CZYTAM ETYKIETY.  Inną tematyką zaprezentowaną przez pracownika SANEPIDU, której uczestnikiem była kl. VII B to profilaktyka uzależnień – DOPALACZE. Uczniowie podczas tych zajęć mieli możliwość skorzystania z ALKO i NARKOgogli, dzięki czemu poznali niebezpieczne zachowania podczas sięgania po dopalacze i inne substancje psychoaktywne.

            Zakończeniem DNI ZDROWIA był FESTIWAL ZDROWYCH PRZEKĄSEK zorganizowany przez uczniów edukacji wczesnoszkolnej. To była akcja ciesząca się ogromnym zainteresowaniem całej społeczności szkolnej. Każda z klas „0” – III odpowiedzialna była za przygotowanie zdrowych przekąsek dla innych uczniów – i tak oto „0” – zdrowe kanapki, kl. I A – warzywne przekąski, kl. I B – soki, koktajle, kl. I C – mini galaretki, kl. II A – lemoniada, kl. II B – koreczki na chlebku, kl. III A – ciasto marchewkowe, kl. III B – szaszłyki i kl. III C – kefiry z owocami. Cała akcja miała miejsce w małej sali gimnastycznej i okazała się niezwykle cennym i ważnym doświadczeniem.

        • Mistrzostwa Powiatu w Mini Piłce siatkowej Dziewcząt Czwórek
          • Mistrzostwa Powiatu w Mini Piłce siatkowej Dziewcząt Czwórek

          • W dniu 19 marca 2024 roku w Szkole Podstawowej nr1 odbyły się Mistrzostwa Powiatu w  Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt Czwórek. Dziewczęta naszej szkoły po bardzo zaciętej i wyrównanej rywalizacji zajęły pierwsze miejsce i wywalczyły awans do rozgrywek rejonu ciechanowskiego. Wielkie gratulacje dla wszystkich zespołów i trenerów.

             

            Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji turnieju w szczególności Panu Wicestaroście Ireneuszowi Rejmusowi za ufundowanie pucharów dla zwycięskich drużyn.

        • 2 kwietnia – Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
          • 2 kwietnia – Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

          • ,,Mam autyzm.

            Mnie się nie leczy…

            Mnie się uczy, jak żyć w świecie

            do którego nie pasuję

            Terapie są moją nauką…A Twoja

            miłość, tolerancja, akceptacja, to

            najlepsza terapia jaką możesz mi

            ofiarować.’’

            Chłopiec z Krainy Spektrum

             

            Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia, mające na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu.

            W naszej szkole, z tej okazji, przygotowano gazetkę tematyczną z najważniejszymi informacjami, czego potrzebują najbardziej osoby autystyczne. Wśród naszych uczniów mamy 4 autystów oraz 6 uczniów z Zespołem Aspergera.

            Każdego roku 2 kwietnia, chcąc okazać solidarność z osobami z zaburzeniami autystycznymi, dopinamy do stroju niebieską wstążeczkę, albo ubieramy się na niebiesko. W tym roku wiele z nich nie zobaczy tego symbolu akceptacji, ponieważ spędzą ten dzień w domach z najbliższymi opiekunami, rodzicami, dziadkami, rodzeństwem. Dlatego w naszej szkole 3 kwietnia wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz pozostali pracownicy mogą przypiąć niebieską wstążeczkę lub ubrać się na niebiesko.
            Szacuje się, że w Polsce żyje ok.400 tysięcy osób z autyzmem w każdym wieku. Ci mali bohaterowie codziennie często od wielu lat, próbowali wydostać się z własnej izolacji, narzuconej przez ich chorobę. Podejmowali czasem wielkie próby nawiązywania relacji, czasem tak małe, że niemal niewidoczne. Jednak wszystkie ważne. W różnorodnych placówkach uczyli się tego, jak patrzeć w oczy, jak wspólnie bawić się plasteliną, jak opiekować się lalką, jak być z innym człowiekiem bez strachu. Jak zaciekawiać się drugą osobą, jak żyć w grupie. Ci starsi pracowali ciężko, by zrozumieć zachowanie rówieśników, odgadnąć pozornie proste żarty, umieć włączyć się do rozmowy. A kiedy i zaprzyjaźnić, móc pracować i żyć z innymi.

            Autyzm to zaburzenie rozwoju, które ma wpływ na jakość i sposób budowania relacji, rozumienia sytuacji społecznych, regulację emocji i umiejętność uczenia się. Bardzo istotną cechą jest również przywiązywanie do powtarzalności, rutyny, niechęć do zmian, trudności w adaptacji do nowych sytuacji. Zwłaszcza małe dzieci mają kłopot z nawet najmniejszą zmianą w domowym rytmie. Obecnie ich życie stanęło na głowie, dlatego tak ważne jest by spróbować utrzymać jak najwięcej tej rutyny, która budowała ich poczucie bezpieczeństwa.

            Dzieci z całościowymi zaburzeniami rozwoju nie wskoczą, jak gdyby nigdy nic w nową rzeczywistość. Potrzebują dużego wsparcia, opieki, pomocy w wyciszeniu ich ogromnego lęku, który utrata rutyny na pewno wzbudzi.

            Ogromny wkład w funkcjonowanie dziecka z całościowymi zaburzeniami rozwoju ma rodzina. Ci niezauważalni tytani są wielcy. Opieka nad takim dzieckiem czy uczniem jest bardzo intensywna- wymaga dużej cierpliwości, wielkich pokładów dobrych chęci i spokoju. Gdyby nie możliwość przekazania berła odpowiedzialności nauczycielom, terapeutom, czy innym opiekunom, obciążenie rodzica może być naprawdę duże.

            Ważne jest jednak, by znaleźć czas na zwykłą, nawet niedługą rozmowę z rodzicami. Dać mu przestrzeń by mógł trochę  zwentylować własne uczucia, troski, by mógł zwyczajnie ,,wygadać ‘’się w tym trudnym okresie. Pozwolić, by mógł, choć na chwilę oddać komuś swój ciężar, nawet jeśli tylko metaforycznie. Wsparcie dla rodzica małego człowieka naprawdę przekłada się na to, jak funkcjonuje samo dziecko. A zbyt często się o tych rodzicach zapomina, pracując na rzecz rozwoju ich pociechy. Wyniki wielu badań wskazują, że pomoc w opiece nad dzieckiem jest tym rodzajem wsparcia, które rodzice szczególnie cenią.  Jeśli tylko jakość tej pomocy jest wysoka, to rodzice bardzo ją cenią i uważają, że wpływa na poprawę nie tylko ich życia, ale także życia ich pozostałych dzieci.

            O autyzmie mówimy coraz częściej, gdyż problem ten jest coraz lepiej rozpoznawany i opisywany. Samo słowo ,,autyzm’’ wywodzi się z greckiego słowa autos, co oznacza ,,sam’’.

            W Europie określa się rozpowszechnianie spektrum autyzmu na ok 1 na 100 dzieci. Autyzm to nie choroba, to inne postrzeganie otoczenia i inny sposób myślenia. Lekarze opisują go, jako całościowe zaburzenia rozwoju polegające na innym niż przeciętne funkcjonowanie mózgu.

            Trafnie ujął to Tony Atwood, psycholog i specjalista w dziedzinie autyzmu i Zespołu Aspergera.

            ,,Taki mózg funkcjonuje inaczej, a nie wadliwie. Dla dziecka priorytetem jest poszukiwanie wiedzy, doskonałości, prawdy oraz zrozumienie świata, a nie uczucia i kontakty towarzyskie. Może to prowadzić do rozwinięcia cennych talentów, ale również do słabości w świecie relacji międzyludzkich.’’

        • Wielkanocny koszyczek z pisankami - konkurs
          • Wielkanocny koszyczek z pisankami - konkurs

          • 25 marca nastąpiło uroczyste wręczenie nagród w konkursie na „Wielkanocny koszyczek z pisankami”, organizowanym przez firmę CEDROB S.A. w którym nasza szkoła zajęła 3 miejsce. Gala wręczenia nagród odbyła się w Kosinach Starych, gdzie znajduje się szkoła, która zajęła 1 miejsce.

        • Ogólnopolski Turniej Pożarniczy
          • Ogólnopolski Turniej Pożarniczy

          • W dniu 15 marca 2024 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żurominie został zorganizowany Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej na szczeblu powiatowym. Dwie uczennice z naszej szkoły wzięły w nim udział. Uczennica klasy 7c Oliwia Czerniak zajęła 2 miejsce w II grupie wiekowej (szkoły podstawowe klasy V-VIII). Ponadto Strażacy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej, zaprezentowali młodzieży pojazd pożarniczy oraz opowiedzieli o zastosowaniu znajdującego się na nim sprzętu, a także zaprezentowali podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy osobom w stanie zagrożenia zdrowotnego na przygotowanym fantomie.

        • Międzynarodowy Dzień Liczby Pi
          • Międzynarodowy Dzień Liczby Pi

          • 14 marca na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Liczby Pi. Data ta została wybrana nieprzypadkowo – w Stanach Zjednoczonych zapisuje się ją „3.14”, co odpowiada przybliżeniu liczby Pi z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku. W Międzynarodowym Dniu Liczby Pi uczelnie całego świata organizują otwarte wykłady, warsztaty czy pokazy, które mają zachęcić młodych ludzi do zgłębiania nauk ścisłych. W szkołach odbywają się gry i zabawy logiczne, a także szarady, wspierające myślenie przyczynowo-skutkowe i pokazujące, że matematyka może być dobrą rozrywką.

            W tym roku nasza szkoła również włączyła się do obchodów Międzynarodowego Dnia Liczby Pi. Z tej okazji zorganizowany został w naszej szkole matematyczny mecz, w którym wzięły udział 5-osobowe drużyny uczniów klas siódmych z naszej szkoły oraz ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Żurominie. Mecz  ten można było oglądać on-line poprzez aplikację TEAMS po otrzymaniu od organizatorów odpowiedniego linku. Przed meczem przedstawiona została prezentacja na temat liczby pi, historii jej odkrycia, jak też znaczenia w matematyce oraz innych dziedzinach wiedzy. Zaprezentowany został też wiersz Wisławy Szymborskiej poświęcony tej wyjątkowej liczbie. Organizatorem tego wydarzenia był Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Mławie oraz trzy szkoły: Szkoła Podstawowa nr 1 w Żurominie, Szkoła Podstawowa nr 2 w Żurominie oraz Zespół Szkół w Lubowidzu.

            Matematyczny mecz, w którym uczniowie naszej szkoły rywalizowali z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Żurominie, był bardzo ciekawy. Zespoły reprezentujące szkoły, zadawały sobie nawzajem zadania, których motywem przewodnim była liczba pi. Po bardzo pasjonującej i wyrównanej walce zwycięzcą meczu została drużyna z naszej szkoły. Obie drużyny otrzymały za udział w meczu medale oraz zasiadły do wspólnego stołu, aby delektować się serniczkiem i pizzą oraz wspólnie świętować Dzień Liczby Pi.

            Poniżej przedstawiamy recytację wiersza Wisławy Szymborskiej „Liczba pi” w wykonaniu uczennicy naszej szkoły Mai Stańczak oraz prezentację zdjęć z Matematycznego Meczu:

        • Ogólnopolski Konkur Geograficzny ,,Geo – Planeta’’
          • Ogólnopolski Konkur Geograficzny ,,Geo – Planeta’’

          • Otrzymaliśmy wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Geograficznego ,,Geo – Planeta’’. Konkurs miał na celu upowszechnianie wśród młodzieży wiedzy z geografii Polski i świata. Zmagania polegały na napisaniu testu oraz pracy pisemnej, w której należało opisać miejsca, jakie można pokazać zagranicznemu turyście w Polsce. Miło nam poinformować, że krajową laureatką w kategorii testu została uczennica klasy 7b Lena Gniadkowska. Dyplomy wyróżnienia za bardzo dobry wynik otrzymali: Maja Stańczak, Maja Kosińska, Julia Kosińska, Maria Szynkiewicz, Emilia Rogowska i Szymon Ziembiński. Gratulujemy wygranych i życzymy dalszych sukcesów nie tylko w konkursach geograficznych.

        • PROFILAKTYCZNIE O DEPRESJI
          • PROFILAKTYCZNIE O DEPRESJI

          •  23 lutego przypada Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją.

            Zarówno w lutym, ale i przez cały rok szkolny w naszej szkole prowadzone są zajęcia poruszajace ten temat – zarówno ze szkolnymi specjalistami oraz z zaproszonymi edukatorami.

            W tym roku uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych brali udział w warsztatch z zaproszonym gościem – p. Andrzejem Piaseckim na temat profilaktyki antydepresyjnej. Dowiedzieli się przede wszyskim jak reagować w obliczu własnych i cudzych problemów oraz gdzie szukać pomocy.

            Psycholog szkolny prowadziła zajęcia z uczniami klas siódmych na temat tego, jakie mogą być szanse i zagrożenia dla wieku nastoletniego. Rozmawialiśmy o problemach z perspektywy 12-, 13-, 14-latka. Jakie dzieciaki mają sposoby „na doła” – co robić, gdy czujemy się zestresowani, przemęczeni, przeciążeni.

            Kiedy warto poprosić  pomoc? Gdy czujemy, że nie dajemy rady dźwigać sami naszych ciężarów dnia codziennego – pokazuje to zdjęcie poniżej z eksperymentalną scenką ucznia trzymającego stos podręczników i książek. Nie dźwigajmy sami naszych problemów, prośmy  pomoc. Kogo? Najlepiej osobę, do której mamy zaufanie, która jest w stanie nam pomóc.

            W lutym zostały również poprowadzone przez psychologa szkolnego zajęcia na temat depresji, która stała się niestety zmorą naszych czasów – warto więc poznać wroga. Uczniowie dowiedzieli się jakie są objawy tej podstępnej choroby, która może być przez długie miesiące trudna do zdiagnozowania. Dowiedzieli się również gdzie szukać pomocy i że nie można osoby chorej pozostawiać samej sobie.
            I najważniejsze – że depresję można wyleczyć, można ją poskromić, jak wielkiego czarnego psa.

            Na naszym korytarzu możecie również poczytać informacje o depresji na gazetce ściennej wykonanej przez szkolnego pedagoga.

            !!! POLECAMY !!!

            WWW.WYLECZDEPRESJE.PL

            FILMIK NA YOUTUBE „DEPRESJA – CZARNY PIES”

        • Diecezjalny Konkurs Biblijny
          • Diecezjalny Konkurs Biblijny

          • 29 lutego 2024 r. w naszej szkole odbył się etap dekanalny Diecezjalnego Konkursu Biblijnego dla uczniów klas V-VIII szkoły podstawowej na temat: Początki Kościoła - Dzieje Apostolskie. Jego laureatkami zostały uczennice naszej szkoły: Maria Szynkiewicz i Emilia Rogowska z kl. VI A. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom bardzo dobrych wyników a laureatkom życzymy powodzenia w etapie diecezjalnym.

        • Z ekologią za pan brat
          • Z ekologią za pan brat

          • Pani dyrektor Ewa Kowalczyk-Brożyna pozyskała od Polenergii Farmy Wiatrowej 3 sp. zo.o. 33 książki, które wzbogaciły szkolny księgozbiór. Są to publikacje tematycznie związane z ekologią, przyrodą, ochroną środowiska, klimatem itp.

            Książka „Wielki bal” Joanny Jagiełło okazała się doskonałą inspiracją do przeprowadzenia lekcji bibliotecznej tuż przed szkolnym balem karnawałowym. Dzieci chętnie wypowiadały się na temat strojów, a potem uważnie słuchały czytanego tekstu. Dowiedziały się, że kostium nie zawsze trzeba kupować, ale można go zrobić własnoręcznie. Zwieńczeniem zajęć było przeprowadzenie konkursu plastycznego na najładniejsze ekologiczne przebranie.

            Laureatami zostali:

            I miejsce - Igor Gosik  i Jagoda Reda  kl. 1 b

            II miejsce - Antonina Anna Reinholz kl. 1 b

            III miejsce - Oliwier Rybski kl. 1 b

            Wyróżnienia przyznano Annie Bartkowskiej i Błażejowi Maślińskiemu z kl. 1 b.

            Zwycięzcy konkursu otrzymali książki i dyplomy. Za aktywny udział w zajęciach wszystkie dzieci zostały nagrodzone ekonaklejkami. Jak się okazało, połączenie przyjemności czytania z nauką o sposobach ochrony środowiska jest możliwe.

        •  Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu
          • Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

          • 20 lutego odbyła się wycieczka do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Wzięli w niej udział uczniowie klas IV oraz uczennica klasy VIIIs. Choć dzień zapowiadał się deszczowo, to zarówno pogoda jak i nastroje wszystkich uczestników dopisywały. Dzięki przewodnikowi dowiedzieliśmy się wielu interesujących rzeczy o zagrodzie wiejskiej z początku XX wieku. Urokliwe wnętrza budowli zachęcały kolorystyką, umeblowaniem,  narzędziami pracy codziennej oraz klimatem bożonarodzeniowym.  Spacer zakończył się przejażdżką bryczką.

            Kolejnym punktem wycieczki były warsztaty, podczas których uczniowie wzbogacili swoją wiedzę na temat pszczół i ich roli. „Wisienką na torcie” okazało się stworzenie własnej świeczki z wosku pszczelego, którą każdy mógł zabrać do domu.  Niewątpliwe było to bardzo ciekawe doświadczenie.

            Sierpecki dzień zakończył się wspólnym posiłkiem, który dodał energii do wykonywania popularnych piosenek w autokarze.

        • BAL KARNAWAŁOWY
          • BAL KARNAWAŁOWY

          • Tegoroczna zabawa karnawałowa wzbudziła mnóstwo emocji. Sala gimnastyczna  zamieniła się w bardzo nastrojowe i odświętne miejsce pełne walentynkowych dekoracji. Balonowa girlanda stanowiła wyjątkowy punkt do wspólnych zdjęć. Wkrótce też w sali zrobiło się kolorowo od postaci z różnych bajek, filmów. Starsze koleżanki z samorządu nie pozwoliły nikomu na nudę.   

        • Światowy Dzień Chorych
          • Światowy Dzień Chorych

          • 11 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Chorych. Wolontariusze naszej szkoły  zawsze chętni i otwarci na potrzeby drugiego człowieka z radością zaangażowali się w kolejną akcję zorganizowaną przez Stację Opieki Caritas w Żurominie. Wspólnie z pielęgniarkami udali się do chorych  z życzeniami, dobrym słowem i uśmiechem na twarzy. Wizyta wolontariuszy sprawiła tak wiele radości, że podopieczni już oczekują kolejnych spotkań.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Stefana Żeromskiego w Żurominie, ul. Wyzwolenia 12
      • 23 657 38 53
      • ul. Wyzwolenia 12, 09-300 Żuromin Poland
      • Konto Rady Rodziców 71 8242 0008 3001 0004 7614 0001 Tegoroczna składka wynosi 50zł. Opłaty za obiady tylko przelewem na konto: 29 8242 0008 2001 0002 3647 0001 (w tytule proszę podać: za obiady, imię i nazwisko dziecka, klasa)
    • Logowanie