• Stowarzyszenia Cztery Łapy Żuromin

Dziękujemy Wszystkim za zakup ciast i ciasteczek oraz organizatorom kiermaszu.

Korzystając z okazji pragnę także wyróżnić wspaniałych wolontariuszy z naszej szkoły, którzy systematycznie uczęszczają na dyżury w przytulisku. Wyprowadzają psy na spacer, socjalizują je, czy wykonują czynności porządkowe. Poświęcają swój czas i serce, aby psiaki będące pod opieką stowarzyszenia znów uwierzyły w przyjaźń z człowiekiem.

Oto nasi wspaniali wolontariusze:

Alicja i Julia Aniszewskie (8d)

Maria Bogacka (8b)

Wiktoria Szymańska (8b)

Nikola Rzemek (8b)

Dominika Orłowska (8b)

Julia Wiśniewska (8b)

Filip Rzymowski (6a)

Julia Makowska (6a)

Wiktoria Łukasiak (6a)

Jeśli jesteś zainteresowany wolontariatem, śmiało skontaktuj się ze mną:

Magdalena Wieczorkowska - nauczycielka języka angielskiego i sekretarz Stowarzyszenia Cztery Łapy Żuromin

• Wycieczka do Warszawy

• W czwartek – 9 lutego, klasy 8A, 8B i 8D pod opieką Pań I. Falkiewicz, E. Ogrodowczyk i E. Supko wzięły udział w wycieczce do Warszawy.
            Głównym punktem programu wyprawy był udział w profilaktycznym spektaklu teatralnym pt. ”Dragi donikąd” w Teatrze Kamienica.
            W pędzącym nie wiadomo dokąd świecie, narkotyki kuszą swoją obcością i nieprzewidywalnością, są potrzebą przeżycia czegoś nieznanego, oszałamiającego, czego rzeczywistość nie jest w stanie dostarczyć, gdyż media i popkultura odzierają świat z wszelkiej tajemnicy…
            Sztuka „Dragi donikąd” składa się z siedmiu odsłon, siedmiu stopni w ciągu których obnażona zostaje brutalna prawda na temat używek oraz motywacji społecznej, która za nimi stoi.
            Na uwagę zasługuje również nowoczesny charakter sztuki z elementami interakcji z widzem i bogatą prezentacją efektów akustyczno - wizualnych.
            Wyprawa była też okazją do sprawdzenia jak radzimy sobie z savoir-vivre w teatrze. Egzamin wszyscy zdali wzorowo.
            Niniejsze przedsięwzięcie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Miejsko–Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za co SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

• Bal karnawałowy

• 1 lutego w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Był to dzień niecierpliwie wyczekiwany przez uczniów. Tego dnia aula zamieniła się w piękną salę balową. Zjawiskowy wygląd, wprowadził uczniów w wesoły nastrój i zachęcił do wspólnej zabawy. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się fotolustro, dzięki któremu wspomnienie balu zostanie z nami na dłużej.

• 24 stycznia - Dzień Otwarty

• Po raz kolejny nasza szkoła otworzyła swoje drzwi dla przyszłych uczniów. Rodzice oraz  dzieci  mogli przekonać się, że szkoła to nie tylko nauka, ale też wspaniała zabawa. Na gości czekało mnóstwo atrakcji. Rodzice  mieli okazję zapoznać się m.in. z ofertą szkoły, wyposażeniem klas,  kadrą pedagogiczną, rozkładem dnia.

• Wycieczka do Płocka

• 25  stycznia uczniowie naszej szkoły wybrali się do Płocka. Naszym pierwszym celem był seans w kinie Helios -  „Kot w butach. Ostatnie życzenie”. Bajka rozbawiła i wzruszyła wszystkich. Następnym punktem wycieczki była hala widowiskowo - sportowa Orlen Arena,  gdzie czekali już na nas zawodnicy Arabii Saudyjskiej i Maroka. Mecz piłki ręcznej okazał się bardzo emocjonującym przeżyciem.   Wrażenia uczniów były bardzo pozytywne. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się oprawy, jakie stworzyli organizatorzy oraz grupa taneczna „Iskierki”. Podsumowanie wrażeń nastąpiło podczas wspólnego posiłku w jednej z płockich restauracji.

Było to radośnie spędzone popołudnie i wieczór. Wycieczka miała charakter integracyjny jako alternatywna forma spędzenia wolnego czasu.