•  Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu
          • Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

• 20 lutego odbyła się wycieczka do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Wzięli w niej udział uczniowie klas IV oraz uczennica klasy VIIIs. Choć dzień zapowiadał się deszczowo, to zarówno pogoda jak i nastroje wszystkich uczestników dopisywały. Dzięki przewodnikowi dowiedzieliśmy się wielu interesujących rzeczy o zagrodzie wiejskiej z początku XX wieku. Urokliwe wnętrza budowli zachęcały kolorystyką, umeblowaniem,  narzędziami pracy codziennej oraz klimatem bożonarodzeniowym.  Spacer zakończył się przejażdżką bryczką.

Kolejnym punktem wycieczki były warsztaty, podczas których uczniowie wzbogacili swoją wiedzę na temat pszczół i ich roli. „Wisienką na torcie” okazało się stworzenie własnej świeczki z wosku pszczelego, którą każdy mógł zabrać do domu.  Niewątpliwe było to bardzo ciekawe doświadczenie.

Sierpecki dzień zakończył się wspólnym posiłkiem, który dodał energii do wykonywania popularnych piosenek w autokarze.

• BAL KARNAWAŁOWY

• Tegoroczna zabawa karnawałowa wzbudziła mnóstwo emocji. Sala gimnastyczna  zamieniła się w bardzo nastrojowe i odświętne miejsce pełne walentynkowych dekoracji. Balonowa girlanda stanowiła wyjątkowy punkt do wspólnych zdjęć. Wkrótce też w sali zrobiło się kolorowo od postaci z różnych bajek, filmów. Starsze koleżanki z samorządu nie pozwoliły nikomu na nudę.

• Światowy Dzień Chorych

• 11 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Chorych. Wolontariusze naszej szkoły  zawsze chętni i otwarci na potrzeby drugiego człowieka z radością zaangażowali się w kolejną akcję zorganizowaną przez Stację Opieki Caritas w Żurominie. Wspólnie z pielęgniarkami udali się do chorych  z życzeniami, dobrym słowem i uśmiechem na twarzy. Wizyta wolontariuszy sprawiła tak wiele radości, że podopieczni już oczekują kolejnych spotkań.

• Wycieczka do Warszawy

• 20 listopada uczniowie klas 7C, 7B, 6A, 6B, 5A, 5B brali udział w wycieczce do Warszawy.

Naszym pierwszym punktem było Muzeum Iluzji – niezwykły świat pozorów, złudzeń i paradoksów. Pokoje luster, komnata cieni, zakręcony tunel i wiele innych atrakcji przeniosły nas w zupełnie inny wymiar rozrywki.

Natępnie – spacer po starówce, która powoli przygotowywała się do świąt Bożego Narodzenia. Zwiedzaliśmy stare, wąskie uliczki, zabytkowe kamienice, pomniki, miejsca historii i oczywiście starówkę – a wszystko to w przedświątecznym klimacie.

Ostatnim punktem była wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego – hołd mieszkańców Warszawy, dla tych, którzy walczyli i ginęli za wolną Polskę w 1944 roku. Bardzo pouczająca lekcja ze wspaniałą panią przewodnik. Mieliśmy nawet próbkę poruszania się kanałami..

• Praca wolontariuszy w I semestrze roku szkolnego 2023/2024

• Wolontariusze naszej szkoły bardzo aktywnie współpracują ze Stacją Opieki CARITAS w Żurominie. Bardzo aktywnie rozpoczęli rok szkolny angażując się w pomoc podczas odpustu parafialnego. W październiku i listopadzie czynnie uczestniczyli w oprawie liturgii. Uwieńczeniem pracy w I semestrze była wizyta u podopiecznych Stacji Opieki CARITAS z życzeniami z okazji Świąt Bożego Narodzenia z własnoręcznie wykonanymi stroikami i słodkościami.

• Dzień Babci i Dziadka

• Uczniowie, którzy 12 stycznia odwiedzili szkolną bibliotekę, mieli okazję wykonać kartki i upominki z okazji Dnia Babci i Dziadka. Podczas wykonywania prac bibliotekarka czytała dzieciom książkę pt. „Babcia i Dziadek dają radę!”, która pokazuje, jak ważne są relacje dziadków z wnukami, jak cenny jest czas spędzony razem oraz ile czułych wspomnień za sobą niesie.

• Mój ulubiony święty

• 1 listopada obchodzimy dzień Wszystkich Świętych. W tym roku uczniowie naszej szkoły postanowili przebrać się w stroje swoich ulubionych świętych lub świętych patronów. Dzieci przypomniały w ten sposób, że dążymy do świętości.

Najciekawsze kostiumy świętych zostały nagrodzone. Zakończenie tego wyjątkowego dnia i wręczenie nagród odbyło się w kościele naszej parafii.