• Beatyfikacja rodziny Ulmów.
          • Beatyfikacja rodziny Ulmów.

          • Z okazji beatyfikacji rodziny Ulmów nasza szkoła przygotowała  gazetkę tematyczną dotyczącą Polaków ratujących Żydów w czasie okupacji niemieckiej, ze szczególnym uwzględnieniem historii tej rodziny. Ich niezwykłe poświęcenie zostało również omówione podczas wybranych zajęć.

            Wyniesienie na ołtarze rodziny Ulmów jest konsekwencją ich życia, które jeszcze przed II wojną światową było przepełnione miłością i poczuciem misji wobec drugiego człowieka.  

            Beatyfikacja Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich siedmiorga dzieci, zamordowanych 24 marca 1944 r. przez Niemców za ratowanie Żydów, odbyła się 10 września w Markowej, w miejscu ich śmierci.

        • Międzynarodowy Dzień Kropki
          • Międzynarodowy Dzień Kropki

          •   Międzynarodowy Dzień Kropki to popularne święto kreatywności i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują wiele ciekawych zabaw, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić. To wspaniały czas do porozmawiania z dziećmi na temat ich talentów i zaprezentowania ich światu, bo każdy z nas ma w sobie jakiś ukryty talent.

            Również w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. W trakcie zajęć świetlicowych pani Aneta Czyżyk we współpracy z panią Patrycją Frąś i panią Tamarą Grześkiewicz zorganizowały ciekawe zajęcia dla uczniów. Aby zainspirować dzieci do odkrywania swoich  talentów, bibliotekarka czytała dzieciom książkę „The Dot”, czyli „Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Po wysłuchaniu opowiadania, dzieci wzbogaciły swoją wiedzę na temat techniki mieszania kolorów, a następnie wykonywały prace przy pomocy kropek. W ten sposób powstały wyjątkowe i niepowtarzalne „kropkowe” dzieła sztuki. Dla wszystkich uczestników zajęć przewidziane są upominki, a wykonawcy najciekawszych prac zostaną nagrodzeni.  Zwycięzców wkrótce wyłoni komisja konkursowa.

        • „Podaruj książkę szkolnej bibliotece i daj jej drugie życie”.
          • „Podaruj książkę szkolnej bibliotece i daj jej drugie życie”.

          • Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 2023/2024 zapraszam uczniów, rodziców i nauczycieli do udziału w akcji „Podaruj książkę szkolnej bibliotece i daj jej drugie życie”.

            Akcja, której celem jest wzbogacenie księgozbioru i rozwój czytelnictwa w naszej szkole polega na przekazaniu do biblioteki książek, które mogą sprawić radość nowym czytelnikom, ponieważ:

            „ Za każdym razem, gdy książka trafia w kolejne ręce, za każdym razem, gdy ktoś wodzi po jej stronach wzrokiem, z każdym nowym czytelnikiem jej duch odradza się i staje się coraz silniejszy”.

                                                                                           „Cień wiatru”, Carlos Ruiz Zafón

            Na jakie książki czeka biblioteka?

            Na takie, jakie sami ofiarodawcy chcieliby czytać, czyli ciekawe, o różnorodnej tematyce takie, które warto polecić innym i oczywiście niezniszczone. Nie skazujcie ich na zapomnienie i zarastanie kurzem na półkach domowych biblioteczek, bo przekazane książki będą służyć innym czytelnikom, a podarowane bibliotece egzemplarze otrzymają  drugie życie w naszym Kąciku Czytelniczym.

            Drogi Uczniu! Zanim jednak podarujesz książkę bibliotece, zapytaj o zgodę Rodziców!

                                                                                           Bibliotekarka  Aneta Czyżyk

        • Nowości w szkolnej bibliotece
          • Nowości w szkolnej bibliotece

          • Dzięki działalności w naszej szkole Dyskusyjnego Klubu Książki po raz kolejny pozyskaliśmy nowe woluminy, które będą służyły naszym czytelnikom. Dziękujemy za pomoc Pani Agnieszce Kursie-koordynatorce wojewódzkiego projektu Dyskusyjnego Klubu Książki Biblioteki Publicznej  m.st. Warszawy. Zapraszamy do biblioteki!

             

        •  Historia z happy endem
          • Historia z happy endem

          • 5 września przybłąkał się do naszej szkoły piesek, który swoją obecnością rozweselił wszystkie dzieci spędzające przerwę w ogrodzie sensorycznym. Dzięki współpracy naszej szkoły ze Stowarzyszeniem Cztery Łapy Żuromin, podjęliśmy decyzję o fachowej pomocy pieskowi i odnalezieniu jego "drogi" do domu. Piesek został zabezpieczony, co znaczy zaprowadzony w bezpieczne miejsce i czekał na właściciela. W między czasie poprosiłam o puszczenie posta na stronie Stowarzyszenia Cztery Łapy ze zdjęciem pieska i informacją, że przybłąkał się do naszej szkoły. Po niespełna 15 minutach odebrałam telefon od Pani, która szuka swojego pieska już od 1,5 miesiąca, a piesek ze zdjęcia wygląda na jej Puszka. Po analizie zdjęć i rozmowie z Panią okazało się, że Puszek to właśnie piesek, który odwiedził naszą szkołę. Mieszkał on z właścicielami około 20 km od Żuromina, a zaginął w czasie odpustu, kiedy to wystraszony petardami uciekł z posesji. Radości nie było końca, gdy Puszek przywitał się ze swoją Panią. Cieszymy się, że znów są razem.

            Jeżeli TY też chcesz zaangażować się w bezinteresowne pomaganie pieskom zapraszam do współpracy. Pomagać można na różne sposoby:

            - reagować na dziejącą się krzywdę piesków,

            - polubić Stowarzyszenie Cztery Łapy Żuromin i udostępniać posty,

            - uczęszczać na dyżury, które odbywają się na przytulisku w Żurominie,

            - przynosić niepotrzebne koce, prześcieradła, ręczniki do sali nr 15,

            - angażować się w akcję organizowaną w naszej szkole "Kiermasz Ciast dla Stowarzyszenia Cztery Łapy"

            Magdalena Wieczorkowska - nauczycielka języka angielskiego i członek Stowarzyszenia Cztery Łapy

        • Pierwszy dzwonek w roku szkolnym 2023/2024
          • Pierwszy dzwonek w roku szkolnym 2023/2024

          • Wakacje dobiegły końca i 4 września, uroczystym apelem, zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny. O godz. 9.00 zabrzmiał pierwszy dzwonek. Uroczystość prowadziła pani dyrektor Ewa Kowalczyk-Brożyna, która rozpoczęła swoją kolejną 5-letnią kadencję na stanowisku dyrektora naszej szkoły. Miłym akcentem były zatem serdeczne gratulacje oraz życzenia owocnej pracy od członków rady pedagogicznej. Gratulacje spłynęły również na ręce wicedyrektorów: pani Doroty Sobolewskiej i pana Wojciecha Błaszkiewicza, którzy nadal będą ją zastępować i pomagać w kierowaniu naszą placówką. Pani dyrektor z radością powitała przedszkolaków, wszystkich uczniów, nauczycieli oraz rodziców. Szczególnie ciepło zwróciła się do pierwszoklasistów, którzy dopiero rozpoczynają swoją szkolną przygodę. Następnie przedstawiła wychowawców poszczególnych klas oraz nowych nauczycieli. Na zakończenie życzyła wszystkim uczniom wielu sukcesów w nowym roku szkolnym oraz satysfakcji ze zdobywanej wiedzy i rozwijanych zainteresowań. Po części oficjalnej odbyły się w salach lekcyjnych spotkania uczniów z wychowawcami klas.

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Stefana Żeromskiego w Żurominie, ul. Wyzwolenia 12
        • 23 657 38 53
        • ul. Wyzwolenia 12, 09-300 Żuromin Poland
        • Konto Rady Rodziców 71 8242 0008 3001 0004 7614 0001 Tegoroczna składka wynosi 50zł. Opłaty za obiady tylko przelewem na konto: 29 8242 0008 2001 0002 3647 0001 (w tytule proszę podać: za obiady, imię i nazwisko dziecka, klasa)
      • Logowanie