• Wycieczka do Grudziądza
          • Wycieczka do Grudziądza

          •  W czwartek 19 maja 2022 r. uczniowie klasy II a, II b i III b pod opieką Anny Sokołowskiej, Agaty Mańki, Joanny Panek i Marty Więckowskiej wyruszyli na wycieczkę do Grudziądza. Podróż do Grudziądza minęła szybko. Pierwszym punktem programu wycieczki było zwiedzanie Miasteczka Westernowego. Największą atrakcją w miasteczku był pokaz Western Show w Amfiteatrze.  Kolejnym punktem programu był  przejazd kolejką po terenie Mega Parku.  Zwiedzanie parku to podróż w czasie poprzez okresy od kambru do dziś. Najciekawszą atrakcją w parku były  rekonstrukcje dinozaurów. Wielu niezapomnianych wrażeń dostarczyło uczestnikom wycieczki zwiedzanie Kopalni Złota  i udział  w płukaniu złota. Każdy też  mógł się zmierzyć z własnym strachem i ujarzmić „Byka Rodeo”. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie mini Zoo. Wszystkie dzieci były zachwycone zwierzętami. W Krainie Bajek uczniowie spotkali się z bohaterami swoich ulubionych bajek i legend.  Po spacerze w Kainie Bajek na dzieci czekał relaks w  Lunaparku, który gwarantował dobrą zabawę.

             Po miło spędzonym dniu dzieci pełne niezapomnianych wrażeń bezpiecznie wróciły do Żuromina.

        • NAKRĘCAMY SIĘ NA POMAGANIE
          • NAKRĘCAMY SIĘ NA POMAGANIE

          • Małe rzeczy wykonane z serca urastają do rzeczy wielkich."
                               Ellen G. White.

            Również i w tym roku szkolnym pokazaliśmy, że nie jest nam obojętny los chorych i niepełnosprawnych dzieci. Z wielkim zaangażowaniem włączyliśmy się w akcję zbiórki nakrętek dla Oli Wojciechowskiej, którą koordynowała opiekunka Szkolnego Koła Wolontariatu, pani Aneta Czyżyk. Dzięki pieniądzom uzyskanym ze sprzedaży nakrętek,  dziewczynka będzie mogła wyjechać na turnus rehabilitacyjny, aby tam pokonywać swoją niepełnosprawność. Dobro powraca!

        • Kto wygra mecz?
          • Kto wygra mecz?

          • Odpowiedź na to pytanie znają uczniowie klas 5a,  5b oraz pozostali uczestnicy wycieczki do Płocka. A wszystko zaczęło się od ogromnej fascynacji uczniów klasy 5b grą w piłkę ręczną. Najpierw lekcje wychowania fizycznego, później sukcesy podczas szkolnych i międzyszkolnych zawodów. Gdy więc okazało się, że ćwierćfinałowy mecz Ligi Europejskiej piłkarzy ręcznych odbędzie się w Płocku 3 maja br., zdeterminowani kibice z żuromińskiej Jedynki pojechali kibicować zawodnikom Orlen Wisły Płock grającym ze szwajcarskim klubem Kadetten Schaffhausen.

                Wycieczka, oprócz meczu, obejmowała sportową rozgrzewkę na basenie, a także kilkukilometrowy spacer nad Wisłę, zgodnie ze stara zasadą- w zdrowym ciele zdrowy duch.

                Kto wygrał mecz? Oczywiście Orlen Wisła Płock (35:22), awansując tym samym do najlepszej czwórki Ligi Europejskiej. Kto wie, może kiedyś na parkiecie zobaczymy absolwentów naszej szkoły… A na razie zdjęcia z mistrzami.

        • NASZA PLANETA, NASZE ZDROWIE
          • NASZA PLANETA, NASZE ZDROWIE

          • W ramach obchodów tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia pod hasłem NASZA PLANETA, NASZE ZDROWIE uczniowie klas 4-6 naszej szkoły uczestniczyli w turnieju ,,Aktywnie po zdrowie’’. Zespoły klasowe zostały podzielone na 4 grupy odpowiedzialne za wykonanie następujących zadań: ułożenie krzyżówki tematycznej, wykonanie plakatu ,,Zdrowe śniadanie’’ oraz girlandy z hasłem dotyczącym aktywnego stylu życia, zaprezentowanie układu tanecznego mającego zagrzewać drużynę do walki i podtrzymywać energię kibiców podczas przerw w rozgrywkach sportowych. Finałem obchodów Światowego Dnia Zdrowia było spotkanie z dietetykiem.

            Zmagania zakończyły się zwycięstwem klasy 5b, drugie miejsce przypadło klasie 4b, a trzecie – 5c.

        • Wycieczka do Kampinoskiego Parku Narodowego
          • Wycieczka do Kampinoskiego Parku Narodowego

          • 27.04.2022 r. uczniowie klas 8a, 8d, 8b i 7b wybrali się do Kampinoskiego Parku Narodowego, gdzie uczestniczyli w ,,Warsztatach z wodą’’ – do Nart. Podczas zajęć przewodnik zapoznawał uczestników wyjazdu m.in. ze śladami i tropami zwierząt. Uczniowie porównywali wody płynące i bagienne.  Poznawali elementy obiegu wody w przyrodzie oraz środowisko wydm utrwalonych.  Dzięki warsztatom uczniowie wiedzą już co to glistnik jaskółcze ziele  i jak smakuje szczawik zajęczy. Najciekawszym punktem wycieczki było poznawanie gatunków żyjących w stawach. Niezbędnym wyposażeniem temu służącym były gumowce, sitka, wiadra, kuwety, lupy i miarki. Udało się wyłowić, np. larwę ważki i łątki, pijawki, pływaka żółtobrzeszka, liczne ślimaki, wywłócznik. Efekty pracy zespołów możecie zobaczyć na fotografiach.

        • POWITAJMY 3 MAJA
          • POWITAJMY 3 MAJA

          •  Już niedługo będziemy obchodzić kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W tym roku mija już 231 lat od radosnego majowego poranka, kiedy wołano: „WIWAT KRÓL! WIWAT SEJM! WIWAT WSZYSTKIE STANY!

            3 Maja – cóż to za data? Przypomnijmy sobie zatem kilka wydarzeń z historii naszego kraju.

            Konstytucja 3 maja 1791 r. została uchwalona przez Sejm Wielki, zwany również Czteroletnim. Autorami jej byli król Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki, Stanisław Małachowski oraz Hugo Kołłątaj. Konstytucja była Ustawą Rządową – regulowała prawa i obowiązki ogółu mieszkańców oraz zasady organizacji władzy państwowej.

            Miała być ratunkiem dla kraju przed rozbiorami i chociaż obowiązywała tylko przez rok jej znaczenie było symboliczne. Dawała ona bowiem obywatelom naszej ojczyzny nadzieję na stworzenie lepszego, nowoczesnego państwa.

            Najważniejsze postanowienia Konstytucji 3 maja to:

            •  wprowadzenie trójpodziału władzy na ustawodawczą, wykonawczą i  sądowniczą,
            •  ograniczenie przywilejów szlachty,
            •  zniesienie liberum veto,
            •  powołanie Rzeczypospolitej Polskiej na miejsce Rzeczypospolitej Obojga Narodów,
            •  zastąpienie wolnej elekcji władzą dziedziczną,
            •  ustanowienie katolicyzmu religią panującą przy jednoczesnym zapewnieniu wolności wyznania.

            Chociaż wydarzenia te są odległe czasowo to nadal w naszej świadomości zajmują bardzo ważne miejsce. Obowiązkiem nas wszystkich – i starszych i młodszych – jest codzienne pielęgnowanie pamięci o ludziach, którzy swoją pracą i zaangażowaniem spowodowali, że w sercach i umysłach Polaków nigdy nie zgasła iskra wolności i niepodległości. Efektem ich niestrudzonych wysiłków było w końcu odzyskanie przez Polskę niepodległości. To właśnie takie postawy, takie wydarzenia i tacy ludzie budują tożsamość narodową, która pozwala przetrwać każdy, nawet najtrudniejszy czas.

            Z okazji 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja życzymy wszystkim, aby to święto umocniło poczucie tożsamości narodowej oraz dumy z bycia Polakiem.

        • ZAPYTANIE OFERTOWE dla potrzeb realizacji Rządowego programu ,,Laboratorium Przyszłości”
          • ZAPYTANIE OFERTOWE dla potrzeb realizacji Rządowego programu ,,Laboratorium Przyszłości”

          • I. Zamawiający

            Zamawiający – Gmina i Miasto Żuromin, z siedzibą Pl. Józefa Piłsudskiego, 09-300 Żuromin. NIP 5110270269 - Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Stefana Żeromskiego w Żurominie, ul. Wyzwolenia 12 , 09-300 Żuromin.

            II. Przedmiot zapytania:

            Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa do Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Stefana Żeromskiego w Żurominie przy ul. Wyzwolenia 12 - Wirtualnego laboratorium Empiriusz pakiet Premium, pozwalającego na przeprowadzenie z wykorzystaniem technologii wirtualnej rzeczywistości (VR) doświadczeń chemicznych zalecanych do realizacji w podstawie programowej klasy 7 i 8.

            III. Dostawa i szkolenie użytkowników:

            W ramach dostawy urządzeń wykonawca musi zapewnić transport urządzeń we wskazane miejsce (szkoła) oraz zapewnić certyfikowane szkolenie on-line.

            IV. Warunki udziału w zapytaniu ofertowym

            Ofertę może złożyć Wykonawca, który:

            1) Wykona przedmiot zamówienia w terminie (do 31 sierpnia 2022 r.)

            2) Rozliczy się z Zamawiającym na podstawie faktury VAT.

            3) Zapewnia serwis urządzenia.

            4) Udziela co najmniej 12 miesięcznej gwarancji na sprzęt.

            Wymagania wobec Wykonawcy:

            -Sytuacja ekonomiczna i finansowa zapewniająca wykonanie zamówienia zgodne z wymogami określonymi w zapytaniu ofertowymi

            -Wiedza i doświadczenie pozwalające na realizację zamówienia zgodnie z wymogami określonymi w zapytaniu ofertowym.

            V. Miejsce oraz termin składania ofert

            Ofertę należy sporządzić w formie elektronicznej, jako korespondencję mailową na adres poczty elektronicznej zsnr1z@o2.pl do dnia 15 maja 2022 r. Wykonawca pokrywa wszystkie koszty związane z przygotowaniem i dostarczeniem oferty.

            VI. Ocena oferty

            Zamawiający dokona oceny ważnych ofert na podstawie następujących kryteriów : cena 70%, gwarancja i serwis 30%

            VII. Informacje dotyczące wyboru najkorzystniejszej oferty

            O wyborze najkorzystniejszej oferty zamawiający zawiadomi mailowo.

            VIII. Dodatkowe informacje

            Osoba do kontaktu: Ewa Kowalczyk-Brożyna – dyrektor szkoły

             

        • Jak zakładaliśmy ogród sensoryczny
          • Jak zakładaliśmy ogród sensoryczny

          • Bardzo dziękujemy za pomoc w zakładaniu ogrodu oraz za wsparcie finansowe:
            Robertowi Rochoń
            Michałowi Lewińskiemu
            Łucji Kowalskiej
            Piotrowi Kosińskiemu
            Maciejowi Więckowskiemu
            Krzysztofowi Bartnickiemu
            Dariuszowi Gorczyczewskiemu

        • Online Global Classroom
          • Online Global Classroom

          • Wirtualne podróże zagraniczne naszych uczniów nie ustają. W drugim semestrze roku szkolnego 2021/2022 bierzemy udział w lekcjach organizowanych przez nauczyciela z Japonii Kohei Nakashima. Zajęcia odbywają się co tydzień w sobotę, w ramach Online Global Classroom, grupy, która liczy ponad 1 300 członków z całego świata. Podczas sesji uczniowie mają możliwość wypowiedzieć się w języku angielskim na podana wcześniej tematykę. Ostatnio poruszane zagadnienia to:

            What is your happiness?

            What supports World Peace?

            What do endangered mammals tell us?

            Uczniowie z Japonii, Wietnamu, Indii, Gruzji, Filipin, Indonezjii i wielu innych krajów, biorą udział w sesji, podzieleni na breakout room'y. W ten sposób każdy ma możliwość zaprezentowania swoich przemyśleń na dany temat. Druga część sesji opiera się na swobodnych rozmowach o tematyce: school, music, hobby. Uczniowie z Polski, a dokładnie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Żurominie mogli nawiązać nowe przyjaźnie, pokazać swoje prezentacje i znakomicie przełamać bariery językowe. Każdy pracował w innym breakout room'ie, pod kierownictwem nauczyciela z innego kraju.

            Może także TY masz ochotę poćwiczyć swój angielski i nawiązać nowe znajomości?

            Zapisy na kolejne zajęcia u pani Magdaleny Wieczorkowskiej.

            Zapytaj swoich kolegów/koleżanki o ich doświadczenia z lekcji:

            Paulina Nadratowska - 7d

            Adam Lewiński - 7d

            Amelia Fall - 7d

            Michał Mazurowski - 7c

            Mikołaj Fall - 7c

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Stefana Żeromskiego w Żurominie, ul. Wyzwolenia 12
        • 23 657 38 53
        • ul. Wyzwolenia 12, 09-300 Żuromin Poland
        • Konto Rady Rodziców 71 8242 0008 3001 0004 7614 0001 Tegoroczna składka wynosi 50zł. Opłaty za obiady tylko przelewem na konto: 29 8242 0008 2001 0002 3647 0001 (w tytule proszę podać: za obiady, imię i nazwisko dziecka, klasa)
      • Logowanie