• KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

• W ramach działania Dyskusyjnego Klubu Książki i kampanii Cała Polaka Czyta Dzieciom, 14 grudnia odbył się w szkolnej  bibliotece Konkurs Pięknego Czytania. Oprócz uczniów naszej szkoły wzięły w nim również udział dzieci z oddziału przedszkolnego Lubisie Szkoły Podstawowej nr 2 w Żurominie, które występem artystycznym uatrakcyjniły to wydarzenie.

Głównym celem konkursu było: rozwijanie kompetencji oraz zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Nad jego przebiegiem czuwała komisja w składzie:  Monika Przywitowska – Dobies - wychowawczyni oddziału przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz bibliotekarka - Aneta Czyżyk.

Wyniki konkursu:

I miejsce - Zuzanna Szulc kl. 1 b

II miejsce -  Jan Oryl kl. 1 a

III miejsce - Julia Kuberska kl. 1 b

Wyróżnienie:

Amelia Kłos kl. 1 a

Nadia Kaczmarczyk kl. 1 b

Kornelia Zgorzelska kl. 1 a

Gratulujemy!

Na pamiątkę tego spotkania wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodkie upominki. Nagrody laureatom zostaną wręczone podczas uroczystego apelu, podsumowującego I półrocze roku szkolnego 2022/2023.

• SZKOLNY DZIEŃ WOLONTARIATU

• 5 grudnia odbył się w naszej szkole I Dzień Wolontariatu. Uczestniczyli w nim: pani dyrektor Ewa Kowalczyk-Brożyna,  koordynatorki wolontariatu Aneta Czyżyk, Marzena Kwiatkowska oraz wolontariusze.

Podczas uroczystości zostały wręczone podziękowania oraz słodkie upominki wszystkim uczniom, którzy od wielu lat działają  w wolontariacie nie tylko na terenie naszej szkoły, ale także w środowisku lokalnym oraz ogólnopolskim. Szkolny Dzień Wolontariatu stał się doskonałą okazją do złożenia ślubowania przez uczniów, którzy postanowili rozpocząć swoją działalność na rzecz pomocy innym. Oni również otrzymali upominki od pani prezes Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu w Warszawie - Agnieszki Lissowskiej.

• GALA WOLONTARIATU W SIERPCU KONKURS SUPER WOLONTARIUSZ 2022 ROZSTRZYGNIĘTY!

• 2 grudnia odbył się w Sierpcu jubileuszowy X Powiatowy Dzień Wolontariatu. Podczas uroczystości zostały wręczone statuetki i podziękowania wszystkim osobom, które od lat wspierają wolontariat na terenie powiatu sierpeckiego. Ta uroczystość była również doskonałą okazją do złożenia ślubowania przez najmłodszych wolontariuszy. Każda szkoła, w której działa wolontariat, miała tutaj okazję podsumować swoje działania. Na tegorocznej gali byli obecni również nasi uczniowie z opiekunką Szkolnego Koła Wolontariatu - Anetą Czyżyk. Podczas uroczystości, Kapituła Stowarzyszenia, po rozpatrzeniu wniosków złożonych przez placówki, wyróżniła Super Wolontariuszy 2022. Uczennicą naszej szkoły, która otrzymała ten tytuł jest Angelika Czyżyk. Gratulujemy!

Po uroczystości wszyscy uczestnicy gali zostali  zaproszeni na poczęstunek. Impreza została objęta patronatem starosty sierpeckiego.

• STO LAT MISIU!

• 25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym roku, ta popularna maskotka obchodziła swoje setne urodziny. Aby uczcić tę wyjątkową rocznicę, szkolna biblioteka postanowiła zrealizować akcję czytelniczą, której głównym bohaterem był oczywiście miś. Celem tej inicjatywy, oprócz świetnej zabawy, było rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych.

Zajęcia rozpoczęto od przedstawienia historii powstania pluszowego misia oraz prezentacji jego słynnych przedstawicieli: „Miś Uszatek”, „Kubuś Puchatek”, „Miś Paddington”, „Miś Coralgol”, „Miś Yogi”. Mając na uwadze fakt, że misie są ulubionymi przytulankami dzieci i bohaterami bajek, zorganizowano ich wystawę. Chętnych do przytulania tej popularnej maskotki nie brakowało. Uczniowie mieli także okazję wysłuchać fragmentu książki pt. „Kubuś Puchatek i przyjaciele”. Oglądali również film o Kubusiu Puchatku i Misiu Uszatku, układali misiowe sudoku, programowali chodzącego misia, kodowali misia na dywanie oraz układali puzzle tematycznie związane z tym bohaterem. Wiele radości sprawiła dzieciom taneczna zabawa z ich pluszowymi ulubieńcami. Zwieńczeniem tego przedsięwzięcia było wykonanie konkursowej pracy plastycznej pt. „Najładniejszy portret misia”.

Laureatami tego konkursu zostali:
            I miejsce - Alicja Falkiewicz kl. 1 a
            II miejsce - Nina Świerczewska kl. 1 b
            III miejsce - Wiktoria Więckowska kl. 1 b
            Wyróżnienie - Amelka Karasek kl. 1 a oraz Adam Gulczyński kl. 1 b

Gratulacje!

Życzymy, aby pluszowy miś, który jest symbolem ciepła, dobroci, troski i przyjaźni, towarzyszył naszym dzieciom przez kolejne sto lat.

• Dzień Postaci z Bajek

• Z okazji Dnia Postaci z Bajek 18 listopada na naszych szkolnych korytarzach można było spotkać m.in.: księżniczki, Harry’ego Pottera, Pokemony, Pinokia, Czerwone Kapturki, jednorożce, Królową Śniegu, rycerzy, krasnoludków. Uczniowie wykazali się kreatywnością oraz poczuciem humoru wykazując dystans do siebie i codziennego szkolnego ubioru.

Dzień ten okazał się doskonałą formą rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, wzbogacają słownictwo.