• Wycieczka do Torunia
          • Wycieczka do Torunia

          • W dniu 21 listopada 2023 roku uczniowie klasy 6c, 5b, 4c wraz z opiekunami  uczestniczyli w wycieczce do Torunia. Naszą wizytę w tym pięknym mieście zaczęliśmy od spaceru po pięknej gotyckiej Starówce. Toruń słynie z przepysznych pierników więc spacer nasz znalazł finał w Żywym Muzeum Piernika, które mieści się w jednej z zabytkowych kamienic.

            Miejsce to przywitało nas zapachem ciasta i korzennych przypraw. Podczas warsztatów z pieczenia pierników uczniowie sami przygotowywali te smakołyki według tradycyjnej receptury sprzed kilku wieków. Przed tą słodką pracą wszyscy przeszli kurs pod okiem Mistrza Piernikarskiego, Wiedźmy korzennej i Czeladnika. Wszystko odbywało się tak jak w XVI wieku przy użyciu nawet takich narzędzi jak wtedy. Uczniowie sami przesiewali mąkę, wyrabiali ciasto, dodawali przyprawy oraz formowały pierniczki, które następnie wypiekane były w tradycyjnym tamtym czasom piecu.

            Na drugim piętrze Żywego Muzeum Piernika obejrzeliśmy oryginalne narzędzia służące do wyrobu pierników ,używanych już w XX wieku oraz poznaliśmy ich działanie a niektórzy z nas własnoręcznie wprawiali je w ruch. Po tych słodkich atrakcjach pojechaliśmy do Centrum nowoczesności – Młyna Wiedzy. Zwiedzaliśmy tam wystawę połączoną z warsztatem ,,Ścieżka dorastania” z elementami grywalizacji. Naszą grupę podzielono na kilkuosobowe drużyny ,z których każda otrzymała kartę pracy z pytaniami. Trzeba było na nie odpowiedzieć eksplorując samodzielnie stanowiska wystawy. Była to świetna okazja dla dzieci  aby zapoznały się z takimi zagadnieniami jak emocje, hormony, egzamin dojrzałości, subkultura ale przede wszystkim rozwijały pracę zespołową oraz rywalizację w atmosferze zabawy. Po wyznaczonym czasie nastąpiło podsumowanie i  ogłoszenie wyników i rozdanie upominków wszystkim dzieciom.

            Bardzo dobrze się bawiliśmy i nieco zgłodnieliśmy więc po napełnieniu głodnych brzuszków wyruszyliśmy w podróż powrotną.

        • Mój ulubiony święty
          • Mój ulubiony święty

          • 1 listopada obchodzimy dzień Wszystkich Świętych. W tym roku uczniowie naszej szkoły postanowili przebrać się w stroje swoich ulubionych świętych lub świętych patronów. Dzieci przypomniały w ten sposób, że dążymy do świętości. 

            Najciekawsze kostiumy świętych zostały nagrodzone. Zakończenie tego wyjątkowego dnia i wręczenie nagród odbyło się w kościele naszej parafii.

        • Nasze uczennice laureatkami Powiatowych Spotkań Recytatorskich Dzieci i Młodzieży „Samochwała”
          • Nasze uczennice laureatkami Powiatowych Spotkań Recytatorskich Dzieci i Młodzieży „Samochwała”

          • 1 grudnia 2023 r. odbyły się w Bieżuniu  XXIII Powiatowe Spotkania Recytatorskie Dzieci i Młodzieży „Samochwała”. Naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczniów: Natasza Fall kl. 3b, Karol Dziurkowski kl. 4a, Emilia Woźniak kl. 6b, Gabriela Rakoczy kl. 7a i Maja Stańczak kl. 7b.

            Każdy uczestnik zobowiązany był przygotować jeden wiersz lub fragment prozy. Jak co roku, poziom prezentacji utworów był bardzo wysoki. Bardzo miło jest nam zatem poinformować, że:

            w kategorii 13-15 lat laureatką 1. miejsca została Maja Stańczak, a 2. miejsca  Gabriela Rakoczy. Natomiast w kategorii 7-9 lat 3. miejsce zajęła Natasza Fall.

            Gratulujemy nagrodzonym i dziękujemy wszystkim za udział w konkursie!

        • Uwaga, uwaga!
          • Uwaga, uwaga!

          • Uwaga, uwaga! Nasza szkoła została  laureatem konkursu ,,Mierzymy się ze smogiem’’ organizowanym przez Edukacyjną Sieć Antysmogową. Nagrodą jest ekran edukacyjny, który już zainstalowano w naszej placówce. Możecie na nim zobaczyć aktualne wyniki pomiarów czystości powietrza oraz śledzić treści edukacyjne na temat smogu. Jednocześnie przypominamy, że stan powietrza w naszym mieście, regionie a nawet w całej Polsce możecie monitorować na stronie esa.nask.pl

        • Maja Stańczak laureatką wojewódzkiego konkursu poetyckiego
          • Maja Stańczak laureatką wojewódzkiego konkursu poetyckiego

          •      Maja Stańczak, uczennica klasy 7b, została laureatką 2. miejsca XXVIII Wojewódzkiego Konkursu Poezji im. Stefana Gołębiowskiego.  Konkurs skierowany jest do dzieci, młodzieży i dorosłych  w wieku od 6 do 30 lat, mieszkających bądź uczących się na terenie województwa mazowieckiego. Najlepsze utwory nagradzane są w dwóch kategoriach- Maja reprezentowała najstarszą grupę uczestników (13-30 lat).

                Maju,  jesteśmy z Ciebie bardzo dumni!

        • 11 listopada – Pamiętamy!
          • 11 listopada – Pamiętamy!

          • W dniu 9 listopada, w ramach obchodów 105 rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości, odbyła się lekcja biblioteczna pt. „Droga Polski do niepodległości". Jej celem było wyrobienie szacunku dla tradycji historycznej i symboli narodowych. Lekcji towarzyszyła wystawa książek historycznych i bibliograficznych, nawiązujących do tego wydarzenia i związanych z nim postaci historycznych, w szczególności prezentujących postać Józefa Piłsudskiego - późniejszego marszałka Polski.

            Bibliotekarka przedstawiła uczniom fakty historyczne związane z Narodowym Świętem Niepodległości oraz prezentację multimedialną na temat symboli narodowych. Nie mogło również zabraknąć recytacji wierszy patriotycznych z książki pt. „Kto ty jesteś? - Polak mały”.

            Kreatywnym zakończeniem zajęć było wspólne wyklejanie ojczystej flagi. Aktywny udział uczniów w zajęciach został nagrodzony drobnymi upominkami i dyplomami.

        • „Mała książka – wielki człowiek”
          • „Mała książka – wielki człowiek”

          • Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskim projekcie „Mała książka – wielki człowiek”. Celem akcji jest promocja czytelnictwa wśród dzieci, które rozpoczynają edukację w szkole podstawowej i stawiają pierwsze kroki w nauce czytania. Specjalnie przygotowana dla nich książka ma być zachętą do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych - rodziców, opiekunów, jak i tej odkrywanej samodzielnie.  To także forma zachęcenia najmłodszych czytelników do współpracy miłości do książek, aby wyrabiać nawyk sięgania po książki i rozwijać umiejętność czytania. W dniu 14 listopada 2023 r. odbyło się wręczenie, uczniom klas pierwszych, specjalnych „Wyprawek Czytelniczych”. W skład każdej wchodziły: książka „Wnuczka antykwariusza” oraz „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!”- broszura, będąca poradnikiem dla rodziców i opiekunów.
            W bibliotece szkolnej przeprowadzono także zajęcia czytelnicze dla najmłodszych uczniów.  Pierwszoklasiści wysłuchali wiersza pt. "Jesień", a następnie wzięli udział w różnych zabawach dydaktycznych, związanych z wysłuchanym utworem.

            „Mała książka – wielki człowiek”. Projekt ogólnopolski całkowicie finansowany ze  środków  Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytutu Książki.

        • Lekcja o Funduszach Europejskich
          • Lekcja o Funduszach Europejskich

          • 21.11.2023 r. uczniowie klas 7a i 7b uczestniczyli w ,,Lekcji o Funduszach Europejskich VIII’’. Jest to akcja skierowana do uczniów szkół podstawowych w Polsce Wschodniej. Organizatorem przedsięwzięcia jest Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Do udziału w akcji zaproszone zostały szkoły podstawowe z województw: mazowieckiego (bez Warszawy i otaczających ją powiatów), warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Tematem przewodnim tegorocznej edycji akcji są zmiany klimatu i sposoby jego ochrony. Uczniowie dowiedzieli się jak oni sami mogą dbać o klimat w perspektywie lokalnej – w swoich domach i miejscowościach. Poznali rozwiązania służące przeciwdziałaniu skutkom zmian klimatu w miastach oraz możliwości wykorzystania Funduszy Europejskich w tym obszarze. Lekcjom towarzyszyły atrakcyjne materiały dydaktyczne, komiksy, broszury i upominki dla wszystkich uczniów uczestniczących w zajęciach. Wykonano też gazetkę ścienną ,,Klimatyczni’’.

        • Sadzimy cebulki kwiatów wiosennych
          • Sadzimy cebulki kwiatów wiosennych

          • Od kilku lat październik to dla nas czas sadzenia cebulek kwiatków wiosennych w szkolnym ogrodzie sensorycznym.

            W tym roku dzieci z klasy 3A i 2A sadziły cebuki tulipanów, szafirków, krokusów, hiacyntów i innych kwiatów, które wszyscy będziemy podziwiać na wiosnę.

            Akcja uczy dzieci poznawania przyrody oraz szanowania jej, a poza tym zajęcia są frajdą i dobrą zabawą oraz przestrzenią do relaksacji na łonie natury.

        • INTEGRACJA SENSORYCZNA- czym jest?
          • INTEGRACJA SENSORYCZNA- czym jest?

          • Poznając świat opieramy się na informacjach dostarczanych nam przez nasze zmysły. Mózg czerpie dane poprzez specjalne receptory dostosowane do reagowania na ruch cząsteczek powietrza- zmysł słuchu, ruch ciała- zmysł przedsionkowy i propriocepcja, dotyk- czucie powierzchowne i czucie głębokie, zapach- zmysł węchu, światło- zmysł wzroku, smak- zmysł smaku. Dane te docierając do poszczególnych stopni Ośrodkowego Układu Nerwowego są sortowane, rozpoznawane i łączone w spójną całość. Bazując na tych danych reagujemy na nie. Reakcje te mogą być nieprawidłowe, przeciętne albo nieprawidłowe. Te typowe i nietypowe reakcje są wynikiem procesu przetwarzania danych przez nasze zmysły, które dr Jane Ayres nazwała integracją sensoryczną. Według niej stanowi ona bazę naszego zachowania. Integracja sensoryczna jest procesem rejestrowania, przesyłania, wzmacniania lub hamowania, rozpoznawania i łączenia danych w jeden stale zmieniający się obraz otaczającej nas rzeczywistości.

            Jeżeli Twoje dziecko, między innymi:

            • Unika zabaw na zjeżdżalniach, huśtawkach, drabinkach, karuzeli;
            • Cierpi na chorobę lokomocyjną;
            • Boi się odrywać stopy od podłoża, odczuwa nienaturalny lęk przed upadkiem lub wysokością;
            • Nie lubi gier i zabaw sportowych;
            • Ma kłopoty ze złapaniem piłki;
            • Jest „niezgrabne” ruchowo;
            • Często myli strony: prawa- lewa;
            • Wydaje się niezdarne- często upada, potyka się, ma trudności z oceną odległości;
            • Ma problem z samoobsługą (ubieranie, rozbieranie);
            • Ma problemy z obustronną koordynacja ruchową;
            • Późno zaczął mówić;
            • Ma obniżoną percepcję słuchową i wzrokową, z trudem zapamiętuje;
            • Jest nadwrażliwe na dźwięki i światło;
            • Ma trudności w nauce czytania i pisania;
            • Jest nadmiernie ruchliwe, nadpobudliwe, impulsywne, łatwo się rozprasza i ma trudności ze skupieniem uwagi, bywa agresywne;
            • Wykazuje zachowania autostymulujące/ autoagresywne (drapanie się, szczypanie, gryzienie, uderzanie);
            • Negatywnie reaguje na bodźce dotykowe, nie lubi mycia włosów, czesania, obcinania paznokci;
            • Unika pewnych tkanin;
            • Nie lubi chodzić boso;

            to jest sygnał do przeprowadzenia badań i ewentualnej terapii w zakresie integracji sensorycznej.


            Terapia SI może być prowadzona tylko po wcześniejszych kompleksowych badaniach dziecka wykonanych przez wykwalifikowanego terapeutę SI.

            • Celem terapii SI jest poprawa połączeń synaptycznych centralnego układu nerwowego dziecka czyli poprawa jakości przesyłania i organizacji informacji odbieranych przez różne jego zmysły: (przedsionkowy - odpowiada za równowagę i rejestrację ruchu ciała, propriocepcji - czucia własnego ciała, dotyku, wzroku, słuchu, węchu, smaku).
            • Głównym natomiast zadaniem terapii SI jest dostarczenie dziecku, podczas jego aktywności ruchowej, kontrolowanej przez terapeutę ilości bodźców sensorycznych, wywołujących w konsekwencji poprawę integracji bodźców docierających do dziecka z otoczenia, jak i jego ciała.
            • Terapia SI polega na aktywności i ćwiczeniach ruchowych stymulujących powyższe układy zmysłów. Do terapii wykorzystywany jest specjalistyczny sprzęt taki jak: podwieszane platformy, hamaki, deskorolki, równoważnie, a także materiały różnej faktury do stymulacji dotykowej, materiały do stymulacji wzrokowej, węchowej, smakowej itp. Terapeuta SI bazując na swoim doświadczeniu i wiedzy, dostosowuje trudność zadań i ćwiczeń do poziomu możliwości dziecka oraz jego samopoczucia. Inaczej ujmując, ćwiczenia nie mogą być ani zbyt łatwe, ani zbyt trudne dla dziecka.
            • Terapia SI poprawia funkcjonowanie centralnego układu nerwowego( mózgu) dziecka i wpływa na zmianę jego zachowania w sferze motorycznej (kształtuje prawidłowe napięcie mięśniowe i koordynację ruchową), emocjonalnej oraz poprawia umiejętności językowe i poznawcze, a przede wszystkim wpływa na lepszą efektywność uczenia się przez dziecko.

            W naszej szkole już trzeci rok prowadzimy terapię SI. Cały czas staramy się  poszerzać bazę dydaktyczną o nowe sprzęty. W tym roku dzięki wsparciu firmy Polenergia Farma Wiatrowa 3 Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością zakupiliśmy przybory terapeutyczne o wartości 4000 złotych.  Posiadamy teraz więcej  specjalistycznego sprzętu do terapii w zakresie układu przedsionkowego. Chcielibyśmy serdecznie podziękować za wsparcie.

                                                                                Violetta Szablewska

            Bibliografia: Z. Przyrowski „Integracja sensoryczna. Teoria, diagnoza, terapia.” Empis 2019

        • Wycieczka do Płocka
          • Wycieczka do Płocka

          • Dnia 24.10.2023r.  uczniowie klas 1b i 1c uczestniczyli w wycieczce do Płocka. Towarzyszyła na piękna pogoda.

            W Teatrze Dramatycznym czas umilił nam spektakl „Kredki”, niezwykle barwny i radosny. Następnie mieliśmy okazję podziwiać zwierzęta w ZOO.

             Kolejną atrakcją były warsztaty edukacyjne w Zakątku Odkrywców. Dzieci uszyły Misia – Przytulisia, powierzyły mu tajemnicę, nadały imię i zabrały ze sobą. Miś został nowym przyjacielem dzieci. Pełni wrażeń, szczęśliwie wróciliśmy do domu.

        • Ślubowanie klas pierwszych
          • Ślubowanie klas pierwszych

          • Dnia 7 listopada odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania klas pierwszych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla dzieci, ale również dla rodziców.  

             Wszystkich zebranych w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej powitała Pani dyrektor Ewa Kowalczyk Brożyna. Następnie uczennice klasy 7- Maja Stańczak i Gabrysia Rakoczy – witały wierszem młodszych kolegów w szkole.

             Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które dostarczyło wiele emocji. Aktu pasowania dokonała Pani dyrektor. Tym samym pierwszoklasiści zostali włączeni do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Żurominie. Po złożeniu ślubowania uczniowie klas pierwszych przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie.  Każdy pierwszoklasista otrzymał pamiątkowy dyplom i teczkę. Ten dzień na długo zostanie w pamięci pierwszaków. Oficjalna część uroczystości zakończyła się wykonaniem klasowych zdjęć.

             Po zakończeniu części oficjalnej przyszedł czas na zabawę i tańce. Uczniowie bawili się znakomicie przy dźwiękach różnorodnej muzyki. Były pociągi, kółeczka., a wspólna zabawa z dziewczynkami z Samorządu Uczniowskiego przyniosła wiele radości dzieciom.

            Wszystkim nowo pasowanym uczniom gratulujemy i życzymy sukcesów w nauce.

        • Europejski Dzień Języków
          • Europejski Dzień Języków

          • 26 października obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. W tym dniu uczniowie klas szóstych, siódmych oraz ósmej wzięli udział w turnieju składającym się z kilku konkurencji, w których pokazali swoje talenty plastyczne i aktorskie oraz wykazali się wiedzą na temat krajów europejskich.
            Pierwszą konkurencją była gra VaBank, w której uczniowie wykorzystali wiadomości z zakresu kultury, geografii i języków krajów europejskich. Następnie przedstawiciele klas zaprezentowali plakat wcześniej wylosowanego kraju. Pomysły na jego prezentację były kreatywne i zaskakujące. Ostatnią i najbardziej spektakularną częścią tego turnieju był „Mini Playback Show”. Tu uczniowie najpierw wybrali utwór artysty bądź zespołu z wcześniej wylosowanego kraju, a następnie, po zapewne wielu próbach i przygotowaniach, wykonali go przed szkolną społecznością i bacznym okiem jury.
            Cały turniej był radosny i kolorowy. Dostarczył wielu pozytywnych emocji i był doskonałą okazją do integracji społeczności szkolnej. Jednak zwycięzca musiał zostać wyłoniony. Po przeliczeniu wszystkich punktów okazało się, że triumfatorami turnieju zostali uczniowie klasy 7a, którzy w ramach nagrody będą mogli wybrać się do kina na wybrany przez siebie film. Gratulujemy zarówno zwycięzcom jak i pozostałym uczestnikom. Wystąpienia publiczne wymagają odwagi, a tej nikomu tego dnia nie zabrakło.

        • PASOWANIE NA CZYTELNIKA
          • PASOWANIE NA CZYTELNIKA

          • My, uczniowie pierwszej klasy,

            Tobie książko przyrzekamy,

            Że szanować Cię będziemy

            Krzywdy zrobić Ci nie damy...”

            Obowiązków czytelnika

            Przestrzegać będziemy pilnie

            I z Twych rad i z Twych mądrości

            Od dziś korzystać usilnie.”
             

            Słowa tego przyrzeczenia rozbrzmiewały w szkolnej bibliotece 11 października, gdzie odbywała się uroczystość pasowania na czytelnika. To kolejne ważne wydarzenie w szkolnym kalendarzu uczniów klas pierwszych.

            Celem spotkania było zachęcenie najmłodszych uczniów do wypożyczania książek, aby nieustannie rozwijali umiejętność czytania.  Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, zapoznali się z księgozbiorem, przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, a także regulaminem biblioteki i sposobem wypożyczania książek. Po krótkiej zabawie promującej czytelnictwo przyszedł czas na uroczyste słowa przyrzeczenia. Ceremonii dopełniła Pani Dyrektor, która indywidualnie pasowała każdego ucznia na czytelnika.

            Na koniec odbyło się pierwsze uroczyste wypożyczenie książki. Na pamiątkę tego wydarzenia pierwszoklasiści otrzymali „Bajki” autorstwa Natalie Portman. Miłej lektury!

        • NAŁÓG ZABIERA CI WSZYSTKO
          • NAŁÓG ZABIERA CI WSZYSTKO

          • 9 października 2023r. w ramach działań profilaktyczno-wychowawczych we współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych braliśmy udział w spektaklu teatralnym dla klas 7-8 „Chemiczna zmiana nastroju”. Aktorzy teatru „Madame” z Białegostoku w sposób niezwykle poruszający i ciekawy przedsatwili zagrożenia jakie niesie za sobą zażywanie środków psychoaktywnych. To była bardzo dobra lekcja dla wszystkich uczestników.

        • Wycieczka do Torunia.
          • Wycieczka do Torunia.

          • Uczniowie klas 5c i 6b odwiedzili pierwsze (i na razie jedyne) centrum nauki w województwie kujawsko – pomorskim.  W Młynie Wiedzy spędzili czas zajmując się zagadnieniem grawitacji. Nauczyli się wyznaczać środek ciężkości oraz dowiedzieli się jak określić w przybliżeniu rozmiar Ziemi posługując się jedynie stoperem i linijką.  Po wysiłku umysłowym czekał na nich wysiłek fizyczny. W Kinder Parku  uczestnicy wycieczki korzystali ze strefy trampolin, konstrukcji do zabaw i ścian wspinaczkowych o różnym stopniu trudności. Wszystko możecie zobaczyć na zdjęciach.

        • KIERMASZ CIAST
          • KIERMASZ CIAST

          • Dnia 13 października w naszej szkole odbył się kiermasz ciast, podczas którego sprzedawane były ciasta, ciasteczka, babeczki, lollipopsy i inne słodkości. Koło Gospodyń Szkoły napracowało się w tym roku 😊  Cała zebrana kwota została przekazana dla Stowarzyszenia Cztery Łapy Żuromin, które zajmuje się bezdomnymi psami z naszej gminy. Wydarzenie to zostało zorganizowane po raz trzeci w naszej szkole, ale efekty zaangażowania uczniów, nauczycieli, a także rodziców przeszły nasze najśmielsze wyobrażenia, a mianowicie:

            ZEBRANE PIENIĄŻKI: 3 430,16 złotych

            ILOŚĆ wypieków uczniów i nauczycieli: 25

            RADOŚĆ podopiecznych Stowarzyszenia: bezcenna

            W imieniu Stowarzyszenia pragnę podziękować wszystkim zaangażowanym uczniom w organizację kiermaszu, Pani Angelice Meler, która wykonała piękne dekoracje, ogłoszenia i plakaty nagłaśniające wydarzenie, Panu Grzegorzowi Murawskiemu (firma wędliniarska Kipichy) za udostępnienie straganu, a przede wszystkim kupującym te wspaniałe, swojskie wypieki. Dziękuję Pani Dyrektor za wparcie akcji i nagłośnienie jej.

            BRAWO, BRAWO, BRAWO

            Do zobaczenie już wkrótce …….

            Sekretarz Stowarzyszenia Cztery Łapy i nauczyciel języka angielskiego

            Magdalena Wieczorkowska

        • Noc Bibliotek 2023
          • Noc Bibliotek 2023

          • 6 października nasza szkoła po raz kolejny uczestniczyła w Nocy Bibliotek.  W tym roku obchodziliśmy IX edycję tej ogólnopolskiej akcji, tym razem pod hasłem „Absurd nie czytać”. W szkolnej bibliotece uczniowie klas: 2 a, 2 b i 3 a oglądali film pt. "Pamiętnik Tatusia Muminka",  a druga grupa  uczniów, przebywająca na zajęciach świetlicowych, oglądała film pt. "Moja mama Gorylica". W czasie trwania akcji odbywały się gry i zabawy dydaktyczne oraz przeprowadzono konkursy czytelnicze związane z hasłem przewodnim. Do akcji dołączyła również klasa 6a, która po przeczytaniu wiersza „Nieczytanie” Wisławy Szymborskiej, podjęła się napisania jego interpretacji. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone przez organizatora akcji. Wszyscy uczestnicy tego czytelniczego przedsięwzięcia otrzymali, na pamiątkę, zakładki do książek i naklejki z logo Nocy Bibliotek.

        • Głośne czytanie w szkolnej bibliotece
          • Głośne czytanie w szkolnej bibliotece

          • 29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który po raz pierwszy został ogłoszony przez Polską Izbę Książki w 2001 roku. Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. W tym roku szkolnym w rolę czytających wcielili się przedstawiciele Urzędu Gminy i Miasta Żuromin oraz członkinie Koła Gospodyń Wiejskich. 

            Książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci, do tego rozwijają wyobraźnię, poszerzają słownictwo a przede wszystkim pozwalają przeżywać wspaniałe emocje. Zachęcamy zatem rodziców, aby nie zapominali o czytaniu książek swoim dzieciom.  Starajmy się obchodzić to święto nie tylko we wrześniu, ale codziennie! Dziękujemy zaproszonym gościom za miłe spotkanie i zapraszamy do kolejnej akcji czytelniczej w naszej bibliotece!

        • Konkurs „Zaczarowana kropka”- rozstrzygnięty!
          • Konkurs „Zaczarowana kropka”- rozstrzygnięty!

          • Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki został rozstrzygnięty!

            Celem konkursu było: zainteresowanie książką pt.” Kropka”, rozwijanie wyobraźni i pomysłowości, motywowanie dzieci do wyrażania emocji podczas tworzenia impresji plastycznej, rozwijanie zdolności plastycznych, zachęcanie do aktywności twórczej.   

            Wpłynęło do nas 50 prac konkursowych. Z przyjemnością oglądaliśmy, przelane na papier, pomysły młodych uczestników. Mamy nadzieję, że dzieci będą dalej rozwijać swoją plastyczną twórczość. Takiej kreatywności możemy im tylko pozazdrościć!

            Po długich naradach jury konkursowe wybrało zwycięskie prace w każdej kategorii wiekowej.

             Kategoria od 7 do 9 lat
            I. miejsce – Leon Albrewczyński  kl.2 b
            II. miejsce – Nadia Witkowska kl.1 a
            III. miejsce – Dominika Pazik kl.1 a
            Wyróżnienie:
            Piotr Lewiński kl. 2 b

            Kategoria od 10 do 13 lat

            Laureatki:
            – Maja Kosińska kl. 5 a
            – Julia Kosińska kl. 5 a

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do udziału w naszych kolejnych konkursach!

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Stefana Żeromskiego w Żurominie, ul. Wyzwolenia 12
      • 23 657 38 53
      • ul. Wyzwolenia 12, 09-300 Żuromin Poland
      • Konto Rady Rodziców 71 8242 0008 3001 0004 7614 0001 Tegoroczna składka wynosi 50zł. Opłaty za obiady tylko przelewem na konto: 29 8242 0008 2001 0002 3647 0001 (w tytule proszę podać: za obiady, imię i nazwisko dziecka, klasa)
    • Logowanie