• EMPIRIUSZ NA LEKCJACH CHEMII

• W roku szkolnym 2022/2023, dzięki programowi Laboratoria Przyszłości nasza szkoła wzbogaciła się o wirtualne laboratorium Empiriusz.

Wykorzystując technologię VR Wirtualne Laboratorium Empiriusz wprowadza uczniów w świat geometrii przestrzennej oraz chemii. Uczeń, wkładając gogle widzi trójwymiarowe modele figur przestrzennych. Przy użyciu kontrolerów może poznać ich budowę, czy rozłożyć na siatki, dzięki czemu łatwo przyswaja wiedzę. Na lekcji chemii przeprowadza zgodnie z instrukcją wybrane doświadczenie: porusza się po realistycznie wyglądającej pracowni, sięga po probówki i odczynniki, obserwuje reakcje, wyciąga z nich wnioski i efektywnie uczy się poprzez wirtualne doświadczenie. Pozostali uczniowie oglądają jego przebieg na ekranie lub tablicy interaktywnej.

Na zdjęciach możecie zobaczyć uczniów klasy 8d przeprowadzających doświadczenie chemiczne, co byłoby zdecydowanie trudniejsze do przeprowadzenia w warunkach klasowych.

#LaboratioaPrzyszłości

• SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY „MISTRZ LICZENIA”

• 28 marca 2023 roku w naszej szkole odbyła się kolejna edycja  konkursu  matematycznego  „Mistrz liczenia”. Jest to wydarzenie, które na stałe zagościło już w naszym szkolnym kalendarzu i cieszyło się wśród uczniów bardzo dużym zainteresowaniem. Uczestnicy klas pierwszych, drugich oraz trzecich musieli rozwiązać kilkanaście zadań o wysokim stopniu trudności. Było to dość trudne wyzwanie, z którym większość dzieci poradziła sobie doskonale. Najlepsi zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami. Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy wszystkich chętnych za rok.

Organizatorzy konkursu: Pani Tamara Grześkiewicz, Pani Agata Mańka, Pani Anna Sokołowska, Pani Aleksandra Lewińska

• Ogólnopolska Olimpiada Antysmogowa

• Po raz drugi liczna grupa uczniów z klas 8 naszej szkoły uczestniczyła w II Ogólnopolskiej Olimpiadzie Antysmogowej. Konkurs ten kierowany jest do wszystkich uczniów klas 7–8 szkół podstawowych zainteresowanych tematyką ekologiczną, a zadaniem uczestników w każdym z trzech etapów konkursu jest udzielenie (on line) poprawnych odpowiedzi na pytania (zamknięte jedno- i wielokrotnego wyboru ) z zakresu wiedzy o powietrzu i zmianach klimatu.

Po zmaganiach w II (wojewódzkim) etapie olimpiady w dniu 13 kwietnia br. finał wywalczył uczeń klasy 8D - ADAM LEWIŃSKI i będzie 0n reprezentował naszą szkołę w III (ogólnopolskim) etapie  tej olimpiady!

Gratulujemy sukcesu Adamowi i życzymy powodzenia w zmaganiach finałowych, które odbędą się 27 kwietnia.

• Nowi przyjaciele z Singapuru i Islandii

• Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ciekawym projekcie wymiany paczek ze szkołą w Singapurze i Islandii. Paczka, którą wysłaliśmy w minionym tygodniu była skarbnicą wiedzy o nas, naszej szkole, mieście i kraju, w którym mieszkamy. Chętni uczniowie pod opieką pani Magdaleny Wieczorkowskiej przygotowali piękne plakaty, listy, rysunki i zdjęcia, które opisali w języku angielskim. Dziewczyny z klasy 8d nakręciły nawet krótki clip video o naszej szkole. Wszystkie prace zostały zebrane i połączone w formie albumu, którego wykonanie nadzorowała pani Andżelika Meller. Efekty możecie podziwiać na dołączonych zdjęciach.

• My future, my dream, my passion

• Bibliotekarka szkolna Aneta Czyżyk za działalność na platformie eTwinning otrzymała prestiżową Europejską Oznakę Jakości Quality Label  za projekt "My future, my dream, my passion". Dzięki swojemu zaangażowaniu zmotywowała swoich podopiecznych do uczestnictwa w Code Week, stając się laureatką 1000 pierwszych organizatorów, za co dzieci i młodzież a także szkoła otrzymali nagrody. W dowód uznania za ukończenie Europejskiego Tygodnia Kodowania 4 tygodnie Komisja Europejska przyznała pani Anecie Czyżyk Certyfikat Doskonałości w Umiejętności Kodowania. Jest to duże osiągnięcie dla bibliotekarki, będące wynikiem wprowadzania innowacyjnych metod w czasie zajęć czytelniczych wśród dzieci i młodzieży.