• KREATYWNIE W BIBLIOTECE

• 1 marca, w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”, chętni uczniowie naszej szkoły, pod czujnym okiem pani Anety Czyżyk, wykonywali lapbooki, czyli kreatywne książki. Tematem pracy było zaprezentowanie ulubionej powieści, baśni, opowiadania itp.

Lapbook to interaktywna teczka lub rozkładana książka, w której znajduje się wszystko, co wiąże się z danym tematem. To doskonała forma prezentowania swojej wiedzy oraz zdolności  artystycznych. Może zawierać dowolną ilość schowków, kieszonek, karteczek, zakładek, rysunków itp. Zabawa polega na tym, że każdy rodzaj informacji przekazywany jest w inny, ciekawy i zaskakujący sposób. Im bardziej pomysłowo, tym lepiej!  Okazało się, że wyobraźnia naszych uczniów nie zna granic. Zobaczcie sami! Uczestnikom akcji bibliotekarka wręczyła kalendarzyki, promujące czytelnictwo, przekazane przez fundację „Cała Polska czyta dzieciom".

• NAKRĘĆ SIĘ NA POMAGANIE

• Przypominamy, że akcja: „Nakręć się na pomaganie” trwa przez cały rok szkolny. Z wielkim zaangażowaniem, w akcję zbiórki nakrętek dla Oli, włączyli się nasi najmłodsi wolontariusze.  28 lutego przekazaliśmy mamie dziewczynki dwa gigantyczne worki korków. Pamiętajcie, dobro powraca!

• CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

• 11 stycznia gościliśmy w naszej szkole grupę Lubisie z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej Nr 2 w Żurominie. Dzieci zawitały do szkolnej biblioteki w ramach projektu "Cała Polska czyta dzieciom". Bibliotekarka, prezentując przedszkolakom baśń H. Ch. Andersena pt. „Królowa Śniegu”, przeniosła je do śnieżnej krainy w formie teatrzyku lalek. Ten sposób przedstawienia baśni spotkał się z ogromnym zainteresowaniem najmłodszych. Miłym akcentem spotkania był wokalny występ uczennicy z kl. 5 a  - Emilii Rogowskiej.  Na pamiątkę wizyty w naszej szkole przedszkolaki otrzymały w prezencie książki, zakładki do nich oraz słodkie upominki.

• Daria Małkowska laureatką pierwszego miejsca w powiatowym konkursie poetyckim

• 9 marca 2023 r. odbyła się uroczystość wręczenia nagród w X jubileuszowej edycji Powiatowego Konkursu Poetyckiego im. Władysława Orkana w Bieżuniu. Nasza uczennica- Daria Małkowska (8d) zdobyła główną nagrodę- zajęła pierwsze miejsce w kategorii uczniów szkół podstawowych (klasy siódme i ósme). Jedną z nagród był tomik poezji z utworem naszej laureatki. Dario, życzymy kolejnych sukcesów!

• ZAJĘCIA Z ROBOTYKI - LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

• Laboratoria Przyszłości to program, którego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. Od września w naszej szkole, odbywają się zajęcia z robotyki w których uczestniczą uczniowie klas piątych i szóstych.

W ramach programu Laboratoria Przyszłości, szkoła zakupiła niezbędne do zajęć zestawy robotów fischertechnik education MINT Robotics.

Na zajęciach powstają roboty, które przyczyniają się do kształtowania kreatywności. Dzieci tworzą m.in. roboty przemysłowe, wyścigówki czy wojowników sumo. Początkujący korzystają z gotowych instrukcji, a bardziej doświadczeni robotycy sami projektują autorskie roboty wykonujące określone zadania.

Uczniowie mają możliwość uczestnictwa w cyklicznych zajęciach, które są zachętą do rozwijania zainteresowań w kierunku nauk ścisłych, nauki programowania oraz treningu intelektualnego dla dzieci.