• „Święto Babci i Dziadka” na oddziale ZOLSPZZOZ w Żurominie.
          • „Święto Babci i Dziadka” na oddziale ZOLSPZZOZ w Żurominie.

          • W dniu 5 stycznia uczniowie Szkoły Podstawowej  Nr 1 im. Stefana Żeromskiego w Żurominie pod opieką bibliotekarki pani Anety Czyżyk uczestniczyli w kolejnym spotkaniu w ramach akcji charytatywnych i czytelniczych prowadzonych przez Dyskusyjny Klub Książki. Tym razem młodzi wolontariusze odwiedzili osoby starsze, przebywające na oddziale ZOL SPZZOZ w Żurominie.

            Uczniowie naszej placówki: Dominika Madej z klasy VII C, Klaudia Bałdyga z klasy VII A, Marta Sowińska, Krystian Peć z klasy VI A i uczeń z klasy gimnazjalnej III A – Sebastian Ulanowski przekazali wykonane własnoręcznie prezenty dla starszych pacjentów.

            W ramach programu słowno-muzycznego „Święto Babci i Dziadka” zaprezentowano  piosenki, wiersze oraz taniec w wykonaniu ucznia Krystiana Pecia. Występy młodzieży zachęciły podopiecznych oddziału do wspólnego śpiewu. Aktywność młodzieży została bardzo dobrze przyjęta, o czym świadczyły podziękowania ze strony personelu medycznego i podopiecznych ZOL-u.

            Za możliwość spotkania składamy podziękowania dla pani ordynator oddziału. Dziękujemy również personelowi żuromińskiego szpitala.

        • Akcja „Idą święta” na oddziale ZOL SPZZOZ w Żurominie.
          • Akcja „Idą święta” na oddziale ZOL SPZZOZ w Żurominie.

          • W dniu 19 grudnia uczniowie naszej szkoły należący do Dyskusyjnego Klubu Książki wraz z opiekunką panią Anetą Czyżyk odwiedzili osoby starsze, przebywające na oddziale ZOL SPZZOZ w Żurominie. Uczennice z klasy VII C – Julia Oryl, Wiktora Kurkiewicz, Dominika Madej oraz Klaudia Bałdyga z klasy VIIA,  jak też uczniowie klasy VI A -Alicja Więckowska, Julia Banach, Marysia Jasińska, Krystian Peć i uczeń z klasy gimnazjalnej III A – Sebastian Ulanowski przekazali prezenty dla starszych pacjentów na ręce pani ordynator oddziału. Były to książki, zakładki i ulotki promujące czytelnictwo, a także ozdoby świąteczne wykonane przez młodych wolontariuszy.

                     W ramach programu słowno-muzycznego „Idą święta” zaprezentowano kolędy przy akompaniamencie Alicji Więckowskiej. Pani Aneta Czyżyk czytała książki o tematyce świątecznej. Występy młodzieży zachęciły podopiecznych oddziału do wspólnego śpiewu. Widać było, że wizyta młodych wolontariuszy sprawiła starszym ludziom wiele radości.

                    Opracowała: Aneta Czyżk

        • Akcja „Mikołajki” na oddziale dziecięcym SP ZZOZ w Żurominie
          • Akcja „Mikołajki” na oddziale dziecięcym SP ZZOZ w Żurominie

          • Uczniowie Szkoły Podstawowej  Nr 1 im. Stefana Żeromskiego w Żurominie razem z panią Anetą Czyżyk - bibliotekarką, promującą akcje „ Cała Polska czyta dzieciom" oraz "PoczytajMy", a także w ramach działań realizowanego przez szkołę wolontariatu, w dniu 4 grudnia 2017 roku odwiedzili dzieci przebywające na oddziale dziecięcym  SP ZZOZ w Żurominie. 
            Uczennice z klasy VII C – Martyna Wiśniewska, Dominika Madej, Klaudia Bałdyga z kl. VII A,  Alicja Więckowska z kl. VI A  i uczeń Krystian Peć z Szkoły Podstawowej  Nr 1 w Żurominie na ręce pani ordynator oddziału lek. Bogusławie Sienkiewicz –Zakrzewskiej przekazali prezenty dla podopiecznych. Były to słodkości i maskotki, a także książeczki do czytania, kolorowanki, kredki, zakładki do książek, promujące akcję oraz bibliotekę.
                Uczennica Alicja Więckowska  czytała  „Dziewczynkę z zapałkami", a pani Aneta Czyżyk „Krainę lodu”. Akcja miała na celu pokazanie dzieciom i rodzicom, że czytając można świetnie się bawić. Uczestnikami spotkania, a zarazem wspaniałymi słuchaczami były przebywające w szpitalu dzieci, które z zainteresowaniem wysłuchały czytanych bajek. Dzieci otrzymały „uśmieszki - czytanie na medal” i małe upominki za bardzo aktywny udział w spotkaniu. Rodzice i opiekunowie dzieci podziękowali za czytanie dzieciom bajek i uatrakcyjnienie pobytu ich pociech w szpitalu. Na końcu spotkania rodzice otrzymali ulotki zachęcające do głośnego czytania swoim pociechom. Uczennica Dominika Madej rozdała zakładki do książek i ulotki promujące czytelnictwo.
                Dziękujemy za miłe spotkanie pani ordynator oddziału lek. Bogusławie Sienkiewicz –Zakrzewskiej oraz personelowi żuromińskiego szpitala za włączenie się do akcji.
             Książeczki do czytania oraz maskotki zostały na ten cel przekazane przez uczennicę Alicję Więckowską z klasy VI A i uczennice Marcelinę Czaplińską z klasy VII C  z Szkoły Podstawowej nr 1 w Żurominie. W imieniu milusińskich dziękujemy.

            Opracowała: Aneta Czyżyk

        • Zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego w Jedynce
          • Zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego w Jedynce

          • Zgodnie z Uchwałą nr 296/XL/17 Rady Miejskiej w Żurominie z dnia 22 grudnia 2017 r. od 1 września 2018 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Żurominie funkcjonował będzie oddział przedszkolny. Do oddziału przedszkolnego przyjmowane będą dzieci sześcioletnie zamieszkałe na obszarze gminy Żuromin, które mają obowiązek przygotowania przedszkolnego. Szkoła zapewniać będzie w oddziale przedszkolnym bezpłatne nauczanie i wychowanie w zakresie podstawy programowej nauczania przedszkolnego w wymiarze 5 godzin dziennie od 8:00 do 13:00.

            Zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego w Samorządowej Szkole Podstawowej Nr 1 w Żurominie odbywać się będą w sekretariacie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Żurominie w dniach od 1 lutego do  9 marca 2018 r. w godzinach od 7:00 do 15:00.


            Zapisów dzieci do oddziału przedszkolnego dokonują osobiście rodzice/prawni opiekunowie okazując dowód tożsamości oraz akt urodzenia dziecka. Przy zapisie niezbędny jest PESEL dziecka.


            Zgłoszenie dziecka do oddziału przedszkolnego polega na:


            1. pobraniu z sekretariatu szkoły lub ze strony internetowej szkoły www.sp1zuromin.edupage.org „Wniosku o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej Nr 1 w Żurominie”
            2. wypełnieniu, podpisaniu i złożeniu wniosku w sekretariacie szkoły w terminie do 9 marca.
        • Zasady rekrutacji do klas pierwszych Szkoły Podstawowej Nr 1 w Żurominie w roku szkolnym 2018/2019
          • Zasady rekrutacji do klas pierwszych Szkoły Podstawowej Nr 1 w Żurominie w roku szkolnym 2018/2019

          • Zapisy dzieci do klas pierwszych Szkoły Podstawowej Nr 1 w Żurominie odbywają się w sekretariacie szkoły w dniach od 1 lutego do  9 marca 2018r. w godzinach od 8:00 do 15:00.

            1. Zapisy obejmują dzieci mające rozpocząć naukę w szkole od 1 września 2018 roku, tj. dzieci urodzone w roku 2011, które nie rozpoczęły nauki w roku szkolnym 2017/2018.
            2. Do klas pierwszych mogą być też zapisane dzieci 6-letnie, jeśli ich rodzice podejmą decyzję o wcześniejszym rozpoczęciu obowiązku szkolnego. Dziecko 6-letnie ma prawo do rozpoczęcia nauki w klasie pierwszej szkoły podstawowej, o ile korzystało z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2017/2018.
            3. Rodzice mogą zapisać do klasy pierwszej dziecko 6-letnie, które nie uczęszczało do przedszkola, jednak wówczas muszą uzyskać opinię o możliwości rozpoczęcia przez dziecko nauki w szkole wydaną przez publiczną lub niepubliczną poradnię psychologiczno-pedagogiczną.
            4. Zapisów dzieci do szkoły dokonują osobiście rodzice/prawni opiekunowie okazując dowód tożsamości oraz akt urodzenia dziecka. Przy zapisie niezbędny jest PESEL dziecka.
            5. Zgłoszenie dziecka do pierwszej klasy szkoły podstawowej polega na:

              a. pobraniu z sekretariatu lub ze strony internetowej szkoły (www.sp1zuromin.edupage.org):
            • karty zgłoszenia -  dla dzieci z obwodu szkoły
            • wniosku zapisu do klasy pierwszej wraz z kartą informacyjną o spełnianiu kryteriów dotyczących przyjęcia dziecka spoza obwodu szkoły

              b. wypełnieniu, podpisaniu i złożeniu wniosku wraz z kartą informacyjną o spełnianiu kryteriów dotyczących przyjęcia dziecka spoza obwodu szkoły lub  karty zgłoszenia w sekretariacie szkoły
            1. Wypełnioną kartę zgłoszenia lub wniosek wraz z kartą informacyjną  należy złożyć w sekretariacie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Żurominie do 9 marca 2018 r.
        • Przedszkolacy też wiedzą, że „Czytanie to świetna zabawa” z akcji „Cała Polska czyta dzieciom” oraz „PoczytajMy”…
          • Przedszkolacy też wiedzą, że „Czytanie to świetna zabawa” z akcji „Cała Polska czyta dzieciom” oraz „PoczytajMy”…

          • W dniu 29.11.2017 r. o godz. 10.45 uczniowie naszej szkoły należący do Dyskusyjnego Klubu Książkiodwiedzili wraz z opiekunką panią Anetą Czyżyk zerówkę w Przedszkolu Nr 1 w Żurominie.

            Pani Aneta Czyżyk  przeprowadziła akcję, która miała na celu pokazanie dzieciom i rodzicom, że czytając można świetnie się bawić.  W czasie spotkania czytała książkę  „Kropka” Petera H. Reynoldsa, zachęcała dzieci do odwiedzania biblioteki i czytania książek.

            Bibliotekarka czytała  dzieciom:  „Dziewczynka twierdzi, że nie potrafi rysować. Ale może umie się podpisać? Na pewno! Prosta historia o tym, dokąd nas doprowadzi pomysłowość i wyobraźnia. Bo przecież w każdym z nas może drzemać wyjątkowy talent!...”

            „Kropka” Petera H. Reynoldsa stała się inspiracją dla wielu nauczycieli, którzy zainaugurowali coroczne obchodzenie Międzynarodowego Dnia Kropki. To przypadające 15 września święto jest obchodzone już w ponad stu krajach, stając się okazją do twórczych działań w przedszkolach i szkołach.

            Według dzieci z Przedszkola  Nr 1  w Żurominie, którzy uczestniczyli w spotkaniu, było ono ciekawe i inspirujące. Projekt czytelniczo-medialny udokumentowano zdjęciami. Na koniec spotkania dzieci  otrzymały kolorowanki  i ulotki dla rodziców „PoczytajMy” i „Cała Polska czyta dzieciom”, zachęcające do głośnego czytania swoim pociechom

             

            Opracowała: Aneta Czyżyk

        • "Agresywny styl życia - cyberprzemoc - świat gier"
          • "Agresywny styl życia - cyberprzemoc - świat gier"

          • „Drogi Rodzicu!!!

            Czy wiesz, co robi twoje dziecko w Internecie?

            Czy zdajesz sobie sprawę z tego, jak często i jak poważnie nasze dzieci „hej tują” i narażają siebie i nas na konsekwencje prawne?

            Czy wiesz, jaki wpływ mają agresywne gry komputerowe na psychikę naszych dzieci?”

             

            W ten sposób Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 w Żurominie zapraszała rodziców na spotkanie z panem Andrzejem Piaseckim – edukatorem zajmującym się wraz z założoną przez siebie grupą „Kulturobranie” organizowaniem spotkań profilaktycznych dla szkół.

            Spotkanie o tematyce „Agresywny styl życia – cyberprzemoc – świat gier” miało miejsce dnia 9 stycznia 2018r. o godzinie 17:00 w Szkole Podstawowej nr 1 w Żurominie.  Tego samego dnia w godzinach przed- i popołudniowych w podobnych spotkaniach uczestniczyli wszyscy uczniowie żuromińskiej „jedynki”.

            Zarówno uczniowie, nauczyciele, jak i rodzice mogli w czasie tych spotkań dowiedzieć się jakie są konsekwencje prawne obrażania kogoś w sieci, czyli tzw. „hejtowania”, udostępniania bez czyjejś zgody jego wizerunku, dokumentów czy innych prywatnych treści. Była to cenna lekcja dla uczniów, którzy nie do końca zdają sobie sprawę, że każdy negatywny, obraźliwy wpis na temat innej osoby, udostępnianie go ,czy  nawet  „polubienie” może skutkować konsekwencjami prawnymi – zarówno dla uczniów, jak i ich rodziców. Prowadzący przypominali także o tym, o czym często zapominają również rodzice – dziecko może legalnie założyć sobie samo konto na Facebook-u po ukończeniu 13 roku życia! Zaskakujące dla uczniów, jak i ich rodziców były również informacje o tym, że mogą być „szpiegowani” poprzez internet i nic o tym nie wiedzieć, co może skutkować kradzieżą i udostępnianiem zdjęć, filmów, dokumentów z naszego komputera, a nawet włamaniem na konta bankowe.

            Zajęcia dla uczniów były nie tylko pouczające, ale również bardzo ciekawe – pan Piasecki podawał wiele realnych historii młodych ludzi, którzy nieraz nie potrafili sobie poradzić z tym, co w Internecie przeczytali na swój temat. Niektórzy z nich popełniali samobójstwa…

            Ponadto, w czasie spotkania z rodzicami i nauczycielami prowadzący podali wiele interesujących faktów na temat cyberprzestrzeni, w której na co dzień poruszają się nasze dzieci – na temat różnego rodzaju pułapek związanych z niebezpiecznymi stronami, treściami (szczególnie związanymi z dopalaczami), czy grami komputerowymi. Przybliżyli nam – pokoleniu wychowanym bez komputera i Internetu to zagadnienie i podkreślili bardzo fakt, iż chcąc uchronić nasze dzieci przed różnymi niebezpieczeństwami cyberprzestrzeni, sami musimy na bieżąco poszerzać o niej swoją wiedzę. Musimy również spędzać jak najwięcej czasu ze swoimi dziećmi i rozmawiać z nimi – nie tylko na tematy ważne, ale też o wszystkim tym, co interesuje nasze dzieci i o czym one same chcą z nami rozmawiać. W przeciwnym razie stoimy na przegranej pozycji.

        • Wybory Samorządu Uczniowskiego
          • Wybory Samorządu Uczniowskiego

          • W szkole odbyły się wybory do samorządu szkolnego, w których startowali: Ala Dramińska, Gabrysia Karczewska, Marta Rakoczy, Kacper Kowalski, Ania Rochoń, Oskar Kolasiński. Po zaprezentowaniu się kandydatów w sali gimnastycznej, uczniowie wrócili do klas i głosowali na swoich ulubieńców. Ostateczne wyniki wyborów to:

            Gospodarz - Oskar Kolasiński

            Zastępcy - Alicja Dramińska

                - Kacper Kowalski

             

             

        • Stypendia 2017
          • Stypendia 2017

          • Komisja stypendialna przyznała 18 uczniom Szkoły Podstawowej jednorazowe nagrody za osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2016/2017. Oto nasi stypendyści: Alicja Dramińska, Agnieszka Gesek, Igor Kolasiński – obecnie kl. VIIb, Zuzia Szczepankowska, Kacper Kowalski, Kacper Bodenszac, Rafał Spychalski, Paulina Bednarczyk, Bartosz Józefowicz, Bartosz Mierzwiak – obecnie kl. VIIa, Dominika Madej, Emanuel Zakrzewski – obecnie kl. VIIc, Alicja Więckowska, Tomasz Pudlak, Aleksandra Piekarska, Paweł Wnuk, Mateusz Gniadkowski – obecnie kl. VIa, Weronika Milewska – obecnie kl. Va.

            Wszystkim gratulujemy i życzymy osiągnięć w przyszłości !!!

             

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Stefana Żeromskiego w Żurominie, ul. Wyzwolenia 12
        • 23 657 38 53
        • ul. Wyzwolenia 12, 09-300 Żuromin Poland
        • Konto Rady Rodziców 71 8242 0008 3001 0004 7614 0001 Tegoroczna składka wynosi 50zł. Opłaty za obiady tylko przelewem na konto: 29 8242 0008 2001 0002 3647 0001 (w tytule proszę podać: za obiady, imię i nazwisko dziecka, klasa)
      • Logowanie